Buvęs komjaunuolis Linas Linkevičius užstojo komunistinę Kiniją prieš buržuazinę Lietuvą

“Kinija gerbia Lietuvos įstatymus, todėl kabinti šiai vienai didžiausių ekonomikų pasaulyje etiketes būtų neatsakinga”, – sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kuris 1983–1989 m. ėjo Kauno miesto Panemunės rajono komjaunimo sekretoriaus, LLKJS CK skyriaus vedėjo pareigas.

„Kinai puikiai žino, kad mes turime įstatymus, kurie saugo mūsų strateginę infrastruktūrą, kur mes žiūrime jautriau, jeigu yra investicijos į strateginius objektus. Kai žinai taisykles ir jos gerbiamos, nėra didelių problemų. Taip kad čia aš nekabinčiau kažkokių etikečių, nebūtų tai atsakinga daryti“, – Žinių radijui antradienį sakė ministras.

Lietuvos žvalgyba praėjusią savaitę perspėjo, kad prieš Lietuvą vis aktyviau veikia Kinijos žvalgybos ir saugumo tarnybos, o pernai buvo užfiksuoti keli kinų specialiųjų tarnybų bandymai užverbuoti lietuvius.

Kinija pareiškė esanti šokiruota dėl tokių kaltinimų ir pavadino juos absurdiškais.

L. Linkevičius, paklaustas, ar nebus sudėtinga megzti santykius tokiame kontekste sakė nesuprantantis tokių viešų diskusijų naudos.

„Aš nematau naudos iš tos viešos diskusijos. Matyt, autoriai tų dokumentų tegu paaiškina, kokių jie turi motyvų ir kodėl būtent tokius teiginius skleidžia, tai tegu autoriai apie tai kalba. (…) Mes tikrai žiūrime lanksčiai, pragmatiškai, pabrėžčiau, žiūrime ir vertybiškai. Pirmiausia žiūrime savo nacionalinių interesų“, – sakė jis.

Gal to dokumento autoriai ir paaiškins savo motyvus. O gal paaiškins ir kokius motyvus turėjo ponas buvęs kinų komunistų ideologinis draugas gindamas šią Azijos šalį agresyviai besielgiančią Lietuvos valstybės atžvilgiu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s