BBC prodiuseris: „cheminė ataka“ Sirijoje buvo inscenizuota

BBC biuro Artimuosiuose Rytuose prodiuseris Riam Dalati per savo Twitter paskyrą išplatino informaciją kad taip vadinama „cheminė ataka“ Dumos mieste Sirijoje, esą įvykusi 2018-tų metų balandžio mėnesį, buvo inscenizuota ir panaudota propagandiniams tikslams.

Visas filmavimas vyko cheminės atakos simuliavimo sąlygomis, o cheminis ginklas – kovinės dujos „Zarinas“ ten panaudotos nebuvo.

Riam Dalati yra BBC biuro Artimuosiuose Rytuose. Jis yra atsakingas už BBC siužetų iš Sirijos prodiusavimą.

„Tyrimas tęsėsi pusę metų ir dabar aš galiu patvirtinti kad ta scena kuri buvo nufilmuota ligoninėje buvo inscenizuota. Aukų ligoninėje nebuvo“. – parašė prodiuseris.

BBC prodiuseris pažymėjo kad tuo metu Dumoje buvo įvykdyta cheminė ataka bet zarino tuomet niekas nenaudojo. Dabar reikia nustatyti ar tuo metu nebuvo panaudotas chloras, tačiau tam reikia sulaukti Cheminio ginklo draudimo organizacijos atliktos ekspertizės išvadų.

„Tačiau visa kita buvo sufabrikuota stipresniam efektui pasiekti“. – pabrėžė prodiuseris.

Riamo Dalati duomenimis Rusija ir dar kaip minimumas viena NATO šalis žinojo apie tai kas iš tikrųjų įvyko ligoninėje. Tačiau niekas nežinojo kas iš tikrųjų įvyko gyvenamuosiuose pastatuose apart „aktyvistų“ kurie filmavo visą tą pastatymą.

„Štai kodėl Rusija dėjo visas pastangas tam kad demaskuoti tą sceną kuri buvo pastatyta ligoninėje“. – pasakė Dalati.

Jis taip pat informavo kad Dumos miestą tuo metu valdė teroristų grupuotė „Džaiš al Islam“, ir jos kovotojai įbaugino aktyvistus, gydytojus bei humanitarinius darbuotojus.

Sceną ligoninėje pastatė ir filmavo keli žmonės tarp kurių buvo gydytojas Abu Bakr Hanan susijęs su „Džaiš al Islam“ grupuote.

„Tuo metu buvo pranešama kad ligoninėje truko gydytojų tačiau išeina kad vienas „gydytojas“ filmavo pastatymą užuot padėjęs nukentėjusiems“. – papasakojo Dalati.

Žmonėms kurie buvo nufilmuoti tame siužete atlygino maisto produktais – jiems davė ryžių, sausainių, datulių ir paleido namo.

Primename kad atsakant į šią „cheminę ataką“ JAV, Didžiosios Britanijos bei Prancūzijos ginkluotosios pajėgos sudavė raketinius smūgius ir atakavo skirtingus objektus Sirijos teritorijoje. Visi „vakarų“ šalių „įrodymai“ apsiribojo aukščiau paminėtu specialiai inscenizuotu siužetu. Tačiau jau tuo metu Europos žiniasklaida rašė kad cheminės atakos Dumos mieste nebuvo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s