Lazdijų mero teiginiai dėl Lenkijos teritorijų prijungimo prie Lietuvos sulaukė URM reakcijos

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius netoleruotinomis pavadino Lazdijų mero Artūro Margelio pasisakymus apie Lenkijoje esančių Seinų ir Punsko rajonų prijungimą prie Lietuvos.

„Rinkimų kampanijos yra įdomus žanras, bet politinės nesąmonės neturi būti toleruojamos. Net ir juokaujant reikia galvoti apie ką juokaujama. Tai ypač svarbu veikiantiems merams“, – ketvirtadienį telefonu iš Varšuvos pasakė ministras.

Jis sureagavo į A. Margelio pastabas naujienų portalui alfa.lt, kad „būtų gerai, kad ir Seinai su Punsku priklausytų Lazdijų rajonui“. Taip meras atsakė į klausimą, ką norėjo pakeisti savo savivaldybėje, bet iki šiol nepavyko.

Lazdijų rajono meras A. Margelis ginasi tik pajuokavęs.

„Turėjau omenyje per humoro prizmę, tai nereikia į viską rimtai žiūrėt, galima ir pajuokaut (…) žmonės irgi tegu pratinasi prie humoro“, – pasakė A. Margelis.

Anot jo, Lazdijų rajonas glaudžiai bendradarbiauja su kaimyniniais Lenkijos valsčiais, vykdomi projektai, pasirašytos bendradarbiavimo sutartys.

Lazdijų meras sakosi teigiamai žiūrintis į Lenkiją ir teigia, kad lenkai jo humorą supranta.

„Jie žino, mes dabar net Briusely kartu buvom su Seinų burmistru ir su Punsko atstovais. Tai jie tiesiog žino. Žodžiu, tie žmonės supranta humorą“, – teigė A. Margelis.

Lenkijai priklausančiuose Seinuose ir Punske gyvena viena didžiausių Lenkijoje lietuvių bendruomenė: Punsko valsčiuje lietuviai sudaro iki 75 procentų gyventojų, o Seinuose – tik iki 8 procentų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s