Vokietija atmetė JAV raginimą trauktis iš sutarties su Iranu

Vokietija penktadienį atmetė JAV viceprezidento Mike’o Pence’o raginimą europiečiams trauktis iš sutarties dėl Irano branduolinės programos ir izoliuoti Teheraną.

Europos šalies-lyderės užsienio reikalų ministras Heiko Maas gynė 2015 metų susitarimą, įpareigojusį Iraną ženkliai sumažinti savo branduolinę programą mainais į sankcijų sušvelninimą. Šią sutartį su Islamo Respublika Iranu pasirašė šešios galingosios šalys, įskaitant JAV bei Europos Sąjungos milžines Vokietiją, Didžiąją Britaniją ir Prancūziją.

„Kartu su britais, prancūzais ir visa ES radome būdų, kad Iranas iki šiandienos išliktų branduolinės sutarties (dalyvis)“, – Miuncheno saugumo konferencijos kuluaruose pasakė H. Maas.

Diena anksčiau M. Pence apkaltino Teheraną planuojant „naują Holokaustą“ savo nusistatymu prieš Izraelį, taip pat puoselėjant ambicijas dominuoti Vidurio Rytų regione, didinant savo įtaką Libane, Irake ir Jemene bei pagrasino Iranui atvira karine agresija.

H. Maas sakė, kad „mūsų tikslas išlieka Iranas be branduolinių ginklų – būtent dėl to, kad aiškiai matome, kaip Iranas destabilizuoja regioną“. Be šio susitarimo „regionas nebus saugesnis ir iš tikrųjų vienu žingsniu priartės prie atviros konfrontacijos“, pridūrė jis.

M. Pence per Varšuvoje vykusią konferenciją Vidurio Rytų problemoms aptarti ketvirtadienį pasmerkė Europos šalių nenorą atsisakyti sutarties su Iranu. Jis taip pat kritikavo Prancūzijos, Vokietijos ir Britanijos iniciatyvą, turinčią sudaryti sąlygas Europos bendrovėms toliau veikti Irane apeinant JAV sankcijas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s