Lenkijos ministras pirmininkas atšaukė oficialų vizitą į Izraelį

Lenkijos ministras pirmininkas Mateusz Morawiecki atšaukė savo oficialų vizitą į Izraelį, kur kitą savaitę vyks Višegrado šalių viršūnių susitikimas, sekmadienį pranešė vyriausybės atstovė.

„Ministras pirmininkas Morawieckis telefonu (Izraelio) premjerui (Benjaminui) Netanyahu, kad viršūnių susitikime Lenkijai atstovaus užsienio reikalų ministras Jacekas Czaputowiczius“, – nurodė Joanna Kopcinska.

Tokį sprendimą Lenkijos vyriausybės vadovas priėmė dėl to kad Izraelio ministras pirmininkas apkaltino lenkus bendradarbiavus su naciais per Holokaustą.

B. Netanyahu biuras savo ruožtu tvirtino, kad Izraelio lyderis buvo „neteisingai pacituotas“ ir nesakė, kad lenkų tauta bendradarbiavo su naciais. Varšuva jau seniai stengiasi įtikinti, kad per Antrąjį pasaulinį karą nacistinės Vokietijos okupuota Lenkija negalėjo bendradarbiauti ir nebendradarbiavo su vokiečiais vykdant Holokaustą, nors galbūt tai darė pavieniai Lenkijos piliečiai.

B. Netanyahu šią savaitę buvo atvykęs į Varšuvą ir dalyvavo Lenkijos ir JAV bendrai organizuotame dviejų dienų susitikime, kur daug dėmesio buvo skirta Irano izoliacijai ir arabų valstybių bei Izraelio santykių kūrimui.

Įtampa Lenkijos ir Izraelio santykiuose padidėjo po praėjusių metų ginčo dėl Varšuvos priimto įstatymo, draudžiančio kaltinti Lenkijos tautą ir valstybę bendradarbiavimu vykdant nacistinius nusikaltimus. Po Izraelio protestų Lenkija priėmė įstatymo pataisą, panaikindama anksčiau įstatyme numatytas baudas ir laisvės atėmimo bausmę.

Antrojo pasaulinio karo metais Vokietijai okupavus Lenkiją šalis neteko šešių milijonų savo piliečių, iš kurių trys milijonai buvo žydai.

Plačiau apie tai galima perskaityti čia.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s