Vašingtonas ir Berlynas toliau nesutaria dėl Irano branduolinės programos

Vokietijos kanclerė Angela Merkel Miuncheno saugumo konferencijoje sulaukė gausių aplodismentų už savo kalbą, kurioje karštai gynė daugiašalį požiūrį į pasaulio įvykius ir išsakė paramą Europos sprendimui neatsisakyti branduolinio susitarimo su Iranu.

Tokio perteklinio savarankiškumo demonstravimas nepatiko JAV viceprezidentui Mike’ui Pence’ui kuris ėmė dar labiau kritikuoti Europą.

A. Merkel pasisakė per Miuncheno saugumo konferenciją, į kurią kasmet susirenka pasaulio lyderiai ir aukščiausio rango gynybos ir užsienio reikalų pareigūnai.

Pastaruoju metu tarp JAV ir Europos tvyro įtampa Irano klausimu.

M. Pence per Varšuvoje vykusią konferenciją Vidurio Rytų problemomis aptarti anksčiau šią savaitę pasmerkė Europos šalių nenorą atsisakyti sutarties su Iranu. Jis taip pat kritikavo Prancūzijos, Vokietijos ir Britanijos iniciatyvą, turinčią sudaryti sąlygas Europos bendrovėms toliau veikti Irane, apeinant JAV sankcijas.

A. Merkel šeštadienį pareiškė, kad ji supranta amerikiečių susirūpinimą dėl Irano pastangų didinti savo galią. Vis dėlto ji gynė branduolinį susitarimą kaip svarbų ryšių kanalą su Teheranu ir pabrėžė tarptautinės diplomatijos poreikį.

Išvakarėse vokiečių užsienio reikalų ministras Heiko Maasas gynė 2015 metų susitarimą, įpareigojusį Iraną drastiškai sumažinti savo branduolinę programą mainais į sankcijų sušvelninimą. Šią sutartį su Islamo Respublika Iranu pasirašė šešios galingosios šalys, įskaitant JAV bei Europos Sąjungos milžines Vokietiją, Didžiąją Britaniją ir Prancūziją. Paskiau JAV vienašališkai atsisakė įvykdyti prisiimtus įsipareigojimus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s