Holivudo aktorei Rutai Lee suteikta Lietuvos pilietybė

Holivude vaidinusiai lietuvių kilmės kino aktorei Rutai Lee suteikta Lietuvos pilietybė, savo Facebook paskyroje pranešė Lietuvos generalinis konsulatas Los Andžele.

“Sveikiname naują Lietuvos Respublikos pilietę Ruta Lee! Viena žymiausių pasaulyje lietuvių kilmės aktorių, turinti žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje, visada didžiavosi savo lietuviška kilme“, — rašoma pranešime.

Kanadoje lietuvių emigrantų šeimoje gimusi aktorė prieš kelerius metus užsiminė apie norą atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę, ir vakar, vasario 18 dieną, tai buvo padaryta.

Ruta Lee, arba Ruta Mary Kilmonis, gyvena JAV nuo 1948 metų. 1954 m. ji atliko pirmąjį vaidmenį filme “Septynios nuotakos septyniems broliams“. 1957 metais pasirodė filmuose “Funny Face“ ir “Witness for the Prosecution“. Taip pat atliko daug epizodinių vaidmenų bei pasirodė įvairiose JAV televizijų laidose ir serialuose. Iš viso ji yra sukūrusi apie 100 vaidmenų.

2006 metais Rutai Lee suteikta žvaigždė Holivudo šlovės alėjoje. 2007 metais prezidentas Valdas Adamkus Rutai Lee įteikė ordino “Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s