J. Stoltenberg: NATO visąlaik klydo

NATO generalinis sekretorius Jens Stoltenberg Miuncheno saugumo konferencijos metu pripažino, kad NATO visąlaik klydo, nes esą labai sunku numatyti ateitį. Pateikiame ištraukas iš jo ilgos kalbos, kurią visą galite perskaityti atsidarę žemiau esančią nuorodą arba pasižiūrėti vaizdo įrašą.

“Mes nesugebėjome numatyti Berlyno sienos griūties. Mes nesugebėjome numatyti Rugsėjo vienuoliktosios atakų. Ir mes nesugebėjome numatyti ISIS iškilimo. (…)

Mano pirmasis darbas – ekonomisto pozicija Centriniame statistikos biure Norvegijoje, kur mes bandėme nuspėti naftos kainas. Ir mes visąlaik klysdavome. (…)

Vienas mano pagrindinių tikslų yra NATO reforma. (…)

Nuo 2016 metų NATO sąjungininkės Europoje bei Kanada gynybai išleido papildomą 41 mlrd. dolerių. Kitų metų pabaigoje ši suma bus išaugusi iki 100 mlrd. dolerių. (…)

Esminis veiksnys pokyčiuose yra Kinijos iškilimas. Yra didžiulis potencialas partnerystei ir politiniam dialogui. NATO ir Kinija jau yra kartu dirbusios kovoje su piratais prie Somalio krantų. Ir mūsų kariai nuolat bendrauja. Bet Kinijos iškilimas taip pat yra ir iššūkis. (…) Mes atstovaujame beveik milijardui žmonių, pusei pasaulio ekonominės ir karinės galios. (…)

Po BREXIT’o 80 proc. NATO gynybos lėšų ateis iš ES nepriklausančių valstybių. (…)

Pirmąsyk istorijoje turime kovai pasirengusius karius Baltijos šalyse ir Lenkijoje, anksčiau to nebuvo. Jų nėra daug, apie tūkstantį, bet jie pasirengę kovai. (…) Jei kuri nors iš šių šalių bus užpulta, NATO bus ten nedelsiant“.

Pilnas J. Stoltenbergo kalbos tekstas (angliškai).

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s