Vokiečių politikas: JAV kelia grėsmę Europos saugumui

Anot Vokietijos “Žaliųjų partijos” politiko, buvusio parlamentaro ir ministro Jurgeno Tritino (Jürgen Trittin), didžioji Amerikos trijulė – prezidentas Donald Trump, viceprezidentas Michael Pence ir Nacionalinio saugumo patarėjas John Bolton – dėl savo agresyvaus elgesio yra “toksinis junginys“, kuris kelia grėsmę Europos saugumui.

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vyriausybė, pasak J. Tritino, tikisi, kad D. Trampo administracijos viešpatavimas baigsis jau kitais metais.

Apklausų duomenimis, 79 proc. Vokietijos piliečių mano, jog D. Trampas yra pavojingesnis už Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. 85 proc. Vokietijos piliečių Vokietijos ir JAV santykius vertina kaip neigiamus arba labai neigiamus. Daugiau nei 57 proc. vokiečių pasisako už tai, kad Vokietija laikytųsi atokiau nuo JAV.

J.  Tritinas, pagrįsdamas savo teiginį, išvardijo keletą JAV padarytų veiksmų: Paryžiaus klimato kaitos susitarimo nesilaikymas, prieš ketverius metus pasirašyta Irano branduolinės energetikos sustabdymo sutartis ir neseniai nutraukta 1987 metų nusiginklavimo nutartis. Be to, D. Trampas nusprendė, kad JAV turi išeiti iš UNESCO.

Vokiečių politiko manymu, Europa privalo atsisukti į Rusiją, nes atėjo laikas galvoti apie nusiginklavimą, o NATO turi išgabenti savo branduolinius ginklus iš Europos žemyno.

J. Tritinas – ne pirmas vokiečių politikas, aršiai kritikuojantis D. Trampą. Buvęs vicekancleris ir užsienio reikalų ministras Zigmaras Gabrielis (Sigmar Gabriel) ne kartą vadino JAV prezidentą “grėsme pasaulio taikai“ ir įspėjo, kad jis nori pakeisti valdžią Berlyne.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s