Eurovizijos atranka Ukrainoje pasibaigė didžiuliu skandalu: šalis savo atstovo Tel Avive neturės

Ukraina paskelbė, kad šalis nesiųs savo atstovo į šių metų „Eurovizijos“ dainų konkursą. Tiesa yra tai, kad vykti atsisakė visi keturi atlikėjai.

„Ukrainos nacionalinė visuomeninės televizijos ir radijo kompanija atsisako dalyvauti tarptautiniame dainų konkurse „Eurovizija 2019“, – sakoma nacionalinio transliuotojo pranešime spaudai.

Priežastys

Ukrainos vicepremjeras Viačeslavas Kirilenka nurodė, kad reikia drausti Eurovizijos atrankose dalyvauti Rusijoje gastroliuojantiems artistams.

„Visų pirma būtina pakeisti dainų konkurso „Eurovizija“ atrankos taisykles. Antra – prašyti Aukščiausiosios Rados priimti įstatymo projektą dėl ukrainiečių atlikėjų gastrolių ir koncertų veiklos valstybėje agresoriuje ypatybių“, – sakė V. Kirilenka.

Ukrainos  „Eurovizijos“ atranką laimėjo Rusijoje koncertuojanti 27 metų dainininkė Ana Korsun, naudojanti sceninį vardą Maruv. Dėl to Jai buvo pareikšta daug kritikos. Ukrainos valdžia liepė jai rinktis tarp teisės atstovauti savo šaliai Eurovizijoje ir koncertų Rusijoje. Ją vertė pasirašyti sutartį, laikinai draudžiančią gastroliuoti Rusijoje.

Maruv pirmadienį pareiškė, kad: „Aš – Ukrainos pilietė, moku mokesčius ir nuoširdžiai myliu Ukrainą. Bet nesu pasirengusi skelbti lozungų, paversti savo buvimo konkurse mūsų politikų reklamos akcija. Aš – muzikantė, o ne lazda politinėje arenoje“

Antrą vietą užėmusi grupė „Freedom-jazz Girls Band“ atsisakė toliau dalyvauti konkurse, vėliau tokį pat sprendimą priėmė trečią vietą iškovojusi grupė „Kazka“, vykti į Tel Avivą atsisakė ir ketvirtą vietą laimėtojusi grupė „Brunettes Shoot Blondes“. Už atsisakymą dalyvauti konkurse šaliai gresia bauda.

Anksčiau muzikos konkurso – nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos – vedėjai pravirkdė iš Krymo kilusias ukrainietes atlikėjas klausimu: „Kieno yra Krymas?“

Ši situacija dar kartą rodo kiek šis muzikos konkursas yra politizuotas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s