Teismų sistemos korupcijos byla: į laisvę paleisti visi suimti teisėjai

Į laisvę paleisti visi teismų korupcijos byloje anksčiau buvę suimti penki teisėjai.

Šią savaitę po skundų dėl suėmimo į laisvę paleistas Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas bei Apeliacinio teismo teisėjas Viktoras Kažys.

Be jo teismui nepratęsus suėmimo į laisvę paleistas Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis.

Suimti buvo likę Apeliacinio teismo teisėjai Valdimaras Bavėjanas ir Konstantinas Gurinas. Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė informavo, kad dėl V. Bavėjano ir K. Gurino suėmimo pratęsimo į teismą nebus kreipiamasi, jie paleidžiami į laisvę ir jiems bus paskirtos kitos kardomosios priemonės.

Į laisvę taip pat paleidžiamas klaipėdietis advokatas Marius Navickas, kuris, kaip ir teisėjai buvo suimtas dešimčiai parų.

Į laisvę jau išėjo vilnietė advokatė Giedrė Cimbolienė. Trečiadienį prokuroro nutarimu kardomoji priemonė – suėmimas – jai pakeista į švelnesnę. Ji buvo apskundusi suėmimą Vilniaus apygardos teismui, tačiau vėliau atsisakė šio skundo. Teismas procesą dėl skundo nutraukė.

Šioje byloje trečiadienį kaip ir buvo sulaikytas vilnietis advokatas Giedrius Ruseckas, tačiau dėl jo suėmimo prokuratūra į teismą nesikreipė, todėl jam skirtos kitos nesusijusios su suemimu kardomosios priemonės.

Šioje byloje kai kuriems įtariamiesiems teismai skyrė ilgesnius suėmimo terminus – mėnesiui suimtas vilnietis advokatas Drąsutis Zagreckas, Klaipėdoje dirbantis advokatas Aivaras Surblys suimtas dviem savaitėms.

Vilniaus miesto apylinkės teismas praėjusį penktadienį mėnesiui leido suimti Druskininkų mero Ričardo Malinausko patarėją Aivarą Kadziauską, jis įtariamas prekyba poveikiu ir papirkimu.

Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamame ikiteisminiame tyrime įtarimai dėl įvairių korupcinių veikų iš viso pateikti 33 asmenims. Anot teisėsaugos, įtariama, kad teisėjams už palankius sprendimus mokėtų kyšių suma galėjo siekti nuo 1 tūkst. iki 100 tūkst. eurų.

Matyt Lietuvos valstybei korumpuotas teisėjas yra mažiau pavojingesnis negu laisvamanį ir disidentą todėl aukščiau nurodyti prisidirbę veikėjai paleisti į laisvę o Algirdas Paleckis liks areštuotas dar mažiausiai 2 mėnesius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s