Lenkijos pensininkams bus išmokama 13 pensija, o Lietuvoje bus pastatyta dar daugiau karinių objektų

Lenkijos radijas praneša kad be senatvės ir nedarbingumo pensijų indeksacijos Lenkijos vyriausybė nutarė mokėti ir „tryliktą“ pensiją.

Valorizacija šiais metais sudarys ne mažiau 17,5 eurų pensijoms iki 645 eurų, kaip tai numato Lenkijos įstatymai. Be to numatyta išmokėti 13-ą pensiją. Ministrės Elžbietos Rafalskos žodžiais, vienkartinė metinė papildoma išmoka leis pensininkams įsigyti tai, ko jie negali sau leisti, „pavyzdžiui, smulkiems remontams ar reikalingiems daiktams įsigyti“.

Nesenai įvykusiame partijos „Teisė ir teisingumas“ suvažiavime jos pirmininkas Jaroslavas Kačinskis pažadėjo išmokėti 13 pensiją, kuri bus 1100 zlotų (maždaug 272 eurų). Pensijos pagal programą „Pensija+” bus išmokama nuo gegužės mėnesio nepriklausomai nuo gaunamos pensijos dydžio.

Tuo tarpu Lietuvos valdantysis režimas net nesvarsto pensijų didinimo klausimo, nors jos Lietuvoje yra 1/3 mažesnės už lenkų, esant vienodam BVP vienam žmogui. Reikia prisiminti, kad Lenkijoje ir kainos yra 1/3 mažesnės. Kodėl taip yra? Pagrindinė priežastis – iždo vagystės ir nebaudžiamumas.

Mes girdime nuolatinius valdžios grasinimus pensijas dar labiau mažinti, nors jos ir taip mažiausios tarp Baltijos ir Višegrado valstybių. Valdžios nusikaltimu reikia skaityti ir 1% Sodros įmokų sumažinimą, remiant privačius pensijų fondus, ko nedaroma niekur pasaulyje, o taip pat Sodros įmokų lubų įvedimą turtingiausiems. Ir prioritetai Lietuvos valdžiai yra kitokie – militarizavimas ir ginklų įsigijimas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s