Ukraina ir Baltijos šalys Budapešte samprotavo kaip sugrąžinti Ukrainai Krymą

Kovo 6 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Vengrijoje prisijungė prie Ukrainos ambasados iniciatyvos ir surengė konferenciją–apvalaus stalo diskusiją „Krymo deokupacija: vakarų nepripažinimo politika ir išmoktos Baltijos šalių pamokos“. Lietuvai šioje diskusijoje atstovavo URM pareigūnai bei Seimo narys Laurinas Kasčiūnas.

Lietuvai konferencijoje atstovavo ir pranešimą skaitė Ukrainos draugas Seimo narys Laurynas Kasčiūnas, Latvijai – Rytų Europos politikos tyrimų centro vadovas Andis Kudoras, Estijai – Tartu universiteto ekspertas Henrikas Mägis. Savo vertinimais taip pat dalijosi vienas iš Vengrijos Euroatlantinės integracijos ir demokratijos centro vadovų, ambasadorius Istvánas Gyarmatis.

Diskusijos metu aptartos Krymo sugrąžinimo perspektyvos ir svarstyta, kokios Baltijos valstybių istorinės patirtys kelyje į nepriklausomybės atgavimą galėtų būti pritaikytos situacijai Juodosios jūros šiaurėje.

Į Ukrainos bendruomenės patalpas Budapešte susirinkę žiniasklaidos, mokslo, kultūros, diplomatinio korpuso ir bendruomenių Vengrijoje atstovai dalinosi idėjomis ir reiškė solidarumą su Ukraina.

Pats susirinkimas mums priminė kitą renginį – kas pusę metų Vilniuje organizuojamą „Laisvosios Rusijos Forumą“. Ir rezultatas yra tas pats. Šuo loja – pons važiuoja.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s