„Vakarai su mumis“: Vokietija bei Prancūzija atsisakė siųsti savo karo laivus prie Krymo pakrantės

Vokietijos kanclerė Angela Merkel atmetė JAV vice-prezidento M. Penso pasiūlymą nusiųsti vokiečių karinių jūrų pajėgų laivus prie į Kerčės sąsiaurį, remdamasis savo trejų šaltinių duomenimis praneša “Bloomberg“.

Anot naujienų agentūros pranešimo, M. Pensas vasario 16-tą dieną Miuncheno saugumo konferencijos metu paragino A. Merkel atlikti tokį karinį manevrą tam kad suprovokuoti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir pademonstruoti Maskvai kad vakarų valstybės neatsisako savo ketinimų gauti prieigą prie Azovo jūros. Tačiau Vokietijos (ir visos Europos Sąjungos) lyderė Angela Merkel šį pasiūlymą atmetė. Kanclerės atstovybė spaudai komentuoti situaciją atsisakė.

Bloombergo duomenimis JAV pasiūlymo taip atsisakė ir Prancūzija kuri laiko šią idėją nereikalinga provokacija.

Rusijos URM vasario viduryje pranešė kad V. Putin bei A. Merkel susitarė dėl to kad organizuoti stebėtojų iš Prancūzijos ir Vokietijos misiją, kuri turėtų įvertinti padėtį Kerčės sąsiauryje laivybos laisvės klausimu.

Vakarų šalys apkaltino Rusiją ribojant laivybos laisvę Azovo jūroje po to kai 2018-tų metų lapkričio 25-tą dieną Rusijos pasieniečiai suėmė tris ukrainiečių karinius laivus kurie ėjo pro Kerčės sąsiaurį į Azovo jūrą. JAV bei ES reikalauja paleisti 24 suimtus ukrainiečių karinius jūrininkus. Maskva teigia kad Ukrainos valdžia nesuderino savo kelionės, atlikdavo pavojingus manevrus ir ignoravo Rusijos pasieniečių signalus. Suimtieji Ukrainos kariškiai yra kaltinami pažeidus Rusijos valstybės sieną.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s