„Nevergai“: Ukrainos generalinis prokuroras pranešė kad JAV ambasadorė perdavė jam „neliečiamųjų asmenų“ sąrašą

Neturintis aukšto teisinio išsilavinimo Ukrainos generalinis prokuroras Jurijus Lucenko pranešė kad JAV ambasadorė Kijeve Mari Jovanovič per pirmą asmeninį susitikimą perdavė jam žmonių kurių neturi persekioti Ukrainos prokuratūra sąrašą. Pasak jo jis iš karto paskelbė JAV ambasadorei kad neįvykdys šio Vašingtono įsakymo.

„Mano atsakymas buvo toks: tai yra neįtikėtina. Niekas šioje šalyje – nei mūsų prezidentas, nei parlamentas, nei ambasadorė – neprivers manęs atsisakyti baudžiamojo persekiojimo už nusikaltimo įvykdymą“. – pareiškė jis interviu JAV leidiniui „The Hill“.

Ukrainos generalinis prokuroras taip pat pasiskundė kad Jungtinės Valstijos neišskyrė anksčiau žadėtų keturių milijonų dolerių jo vadovaujamai žinybai: esą pinigai nebuvo pervesti į Ukrainos generalinės prokuratūros sąskaitą. Lucenko pavadino šią situaciją „labai keista“. Matyt tokiu būdu JAV bandė papirkti Ukrainos aukšto rango pareigūną. Tačiau pinigų nedavė štai šis ir prakalbo.

Tuo tarpu JAV neigia „neliečiamųjų ukrainiečių sąrašo“ buvimą.

„Šiuo metu JAV nesuteikia jokios pagalbos Ukrainos generalinei prokuratūrai, bet 2014-tais metais įvykus „Orumo revoliucijai“ mes bandėme remti visapusišką fundamentalią šalies teisėsaugos sistemos, tame tarpe ir prokuratūros, reformą“. – pakomentavo situaciją JAV valstybės departamente.

Diplomatė taip pat paaiškino kodėl Ukraina negavo pinigų:

„Kai mes nepamatėme iš Ukrainos pusės pakankamos politinės valios šioms reformoms įvykdyti mes prisiėmėme atsakomybę prieš JAV mokesčių mokėtojus ir nukreipėme šią finansinę pagalbą į kitus – labiau efektyvus – projektus“.

Matyt Ukrainos generaliniam prokurorui reikia rengtis atsistatydinti.

Š.m. kovo 31-mą dieną įvyks prezidento rinkimai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s