Nauja taisyklė translyčiams kariams JAV: laikykitės biologinės lyties arba išeikite lauk. Homofobija?

Po kelis mėnesius trukusių ginčų ir prieštaravimų JAV Gynybos departamentas paskelbė naują politiką translyčių karių atžvilgiu: jie gali įstoti į tarnybą ir tarnauti, tačiau tik tuomet, jei laikysis savo biologinės lyties. Perėjimas iš vienos lyties į kitą neleidžiamas.

Kaip rašo portalas nytimes.com, JAV gynybos sekretoriaus pavaduotojas Davidas Norquistas pasirašė įsaką, kuris apriboja galimybę translyčiams asmenims tarnauti šalies ginkluotosiose pajėgose. Jis įsigalios balandžio 12 d.

Remiantis naujomis taisyklėmis, tarnaujantys asmenys gali save identifikuoti kaip translyčius, tačiau privalo vilkėti uniformas, naudotis miegamaisiais ir vonios kambariais bei būti šaukiami tais kreipiniais, kurie jiems priskiriami pagal biologinę lytį. Asmenys, kurie turi medicininę lyties disforijos diagnozę, kitaip tariant, jų lytinė tapatybė neatitinka biologinės lyties, JAV kariuomenėje tarnauti negalės. Tiesa, ši politika negalioja translyčiams kariams, kurie jau yra perėję ar pradėję tranzicijos procesą. Vis dėlto ateityje nepaisantiems šių taisyklių jokių išlygų taikoma nebus.

Naujos taisyklės jau susiduria su teisiniais iššūkiais, nes žmonės skirstomi remiantis lytine tapatybe.

„Tai nėra draudimas“, – žurnalistams sakė aukšto rango Gynybos departamento pareigūnas, nenorėjęs, kad jo tapatybė būtų viešinama. Anot jo, translyčiai asmenys vis dar gali tarnauti kariuomenėje, tačiau turi paisyti sąlygos – laikytis savo biologinės lyties. Departamento pareigūnai sako, kad nauja politika užtikrina vienodą požiūrį į visus karius. Tuo metu oponentai teigia, kad taip bandoma uždangstyti diskriminacinę politiką teisiniais sprendimais.

„Tai absurdas – aišku, kad tai yra draudimas“, – sako Shannonas Minteris, advokatas, teisme atstovaujantis translyčiams asmenims, kurie tarnauja kariuomenėje. 2017-aisiais prezidentas Donaldas Trumpas tviteryje paskelbė, kad „translyčiams asmenims nebus leidžiama tarnauti šalies kariuomenėje“.

Anot Sh.Minterio, naujoji politika tai ir pasieks: „Ji neleis translyčiams asmenims tarnauti ir galiausiai juos išvarys iš JAV kariuomenės“. Vis dėlto Pentagonas ginasi, kad daugumos tarnaujančių karių nauja politika nepaveiks.

2016-aisiais atlikta apklausė atskleidė, kad apie 9000 karių nurodė esantys translyčiai asmenys, tačiau tik apie 1000 iš jų buvo pradėję formalų tranzicijos procesą. Su leidiniu bendravęs vienas iš pareigūnų teigė, kad ši politika „lyties disforiją, kuri gali būti laikoma rimtu psichiniu sutrikimu“, paprasčiausiai įtraukia į ilgą sąrašą ligų (pradedant astma), kurios gali padaryti įtaką tinkamumui tarnauti kariuomenėje.

„Bet kuris tarnaujantis asmuo su medicinine būkle, tokia kaip lyties disforija, turi neigiamos įtakos fiziniam pasirengimui ir turi būti įvertintas“, – kalbėjo neįvardytas pareigūnas.

„Visi tarnaujantys nariai vienodai privalo atitikti nustatytus pasirengimo standartus“, – pridūrė jis.

2016 metais, prezidento pareigas einant Barackui Obamai, Pentagonas atšaukė draudimą translyčiams asmenims tarnauti šalies ginkluotosiose pajėgose. Tačiau D.Trumpas šiuo klausimu išreiškė kitokį požiūrį.

Naujai politikai įsigaliojus balandžio 12 d., kai kurie translyčiai kariai skuba greičiau pasirašyti dokumentus arba pradėti tranzicijos procesą iki prasidedant „terminui“, sako komandoras leitenantas Blake’as Dremannas, vadovaujantis translyčių karių asociacijai „Sparta“, kuri nepalaiko naujos politikos.

„Yra skubos jausmas, mes dirbame labai greitai“, – teigė jis.

Po D.Trumpo pareiškimo oponentai dėl to iškėlė penkis ieškinius, o teismų nutartys atitiko 2016-ųjų politiką, pasisakančią už translyčių tarnybą kariuomenėje. Dauguma jų buvo panaikintos.

Trečiadienį Gynybos departamentas pranešė, kad paskutinis likęs draudimas nebetaikomas, tačiau advokatas Sh.Minteris šį tvirtinimą ginčija. JAV apygardos teismo teisėja Collen Kollar-Kotelly iki praėjusio penktadienio nespėjo sureaguoti į tą ginčijimą bei nepriėmė jokio sprendimo dėl minėto draudimo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s