Virtinė Katalikų Bažnyčios kardinolų atsistatydino dėl mažamečių vaikų seksualinio išnaudojimo

Popiežius Pranciškus priėmė Čilės kardinolo Riccardo Ezzati atsistatydinimą, šiam drauge su savo šalies vyskupais sutikus pasitraukti dėl seksualinio išnaudojimo atvejų ir jų dangstymo, šeštadienį pranešė Vatikanas.

Santjago arkivyskupas R. Ezzati yra septintas Čilės Katalikų Bažnyčios aukšto rango pareigūnas, atsistatydinęs dėl susidariusios padėties, kurią, kaip tvirtina popiežius, reikia ištaisyti. Iki šiol R. Ezzati, aukščiausias katalikų hierarchas Čilėje, naudodavosi savo teise tylėti, tačiau yra pažadėjęs bendradarbiauti su jo veiklos tyrimu, jei pareigūnai iš pradžių jį išteisins.

Kardinolas teigia esąs nekaltas. Naujausias Vatikano žingsnis bandant spręsti lytinio išnaudojimo klausimą aukščiausiuose Katalikų Bažnyčios ešelonuose buvo žengtas kelios dienos po to, kai Australijos kardinolui George’ui Pellui buvo skirta įkalinimo bausmė už dviejų vaikų choristų lytinį išnaudojimą.

77 metų G. Pellas, buvęs trečias pagal rangą Vatikano pareigūnas, tvirtina esąs nekaltas ir ketina apskųsti savo nuosprendį dėl penkių nusikaltimų, įskaitant vaiko oralinį išžaginimą ir priekabiavimą prie berniukų 1996–1997 metais. Sprendimas dėl R. Ezzati priimtas Čilės žiniasklaidai pranešant, jog šalies apeliacinis teismas penktadienį patvirtino, kad jo laukia teismas dėl įtarimų nedemaskavus trijų kunigų vykdyto vaikų seksualinio išnaudojimo.

Popiežius, kilęs iš Argentinos, praėjusį pirmadienį nepriėmė prancūzų kardinolo Philippe’o Barbarino atsistatydinimo rašto. Anksčiau šį mėnesį Ph. Barbarinui buvo skirta lygtinė šešių mėnesių įkalinimo bausmė už tai, kad jis nepranešė apie sau pavaldaus kunigo vykdytą vaiko lytinį išnaudojimą. Kardinolas yra pateikęs apeliaciją.

Pontifikas praėjusį mėnesį pareiškė, kad „negali būti dangstomas joks išnaudojimas, kaip yra buvę praeityje“.

Pranciškus siekia atkurti pasitikėjimą Bažnyčia po virtinės vaikų seksualinio išnaudojimo skandalų visame pasaulyje, nuo Australijos iki Čilės ir Jungtinių Valstijų.

Spalio mėnesį Pranciškus nenoromis priėmė JAV kardinolo ir Vašingtono arkivyskupo Donaldo Wuerlo atsistatydinimą. Šis kardinolas buvo kaltinamas nesiėmęs veiksmų prieš kunigus pedofilus, kai buvo Pensilvanijos vyskupas.

Vasario mėnesį pontifikas už mažamečių ir suaugusiųjų tvirkinimą iš kunigų luomo pašalino Vatikano teismo nuteistą 88 metų buvusį amerikiečių kardinolą Theodore’ą McCarricką. Th. McCarrickas yra pirmasis kardinolas, kada nors pašalintas iš kunigų luomo už lytinį išnaudojimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s