Specialiojo tyrimo dėl Rusijos vaidmens JAV prezidento rinkimuose išvados: tai visiškas fiasko

JAV specialusis prokuroras Robertas Muelleris 22 mėnesius aiškinosi, ar Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos štabas buvo slapta susimokęs su Rusija, siekiant paveikti 2016 metų prezidento rinkimų rezultatus. Jis priėjo prie išvados kad jokio susimokymo nebuvo.

Jokių įrodymų, kad D.Trumpas trukdė vykdyti teisingumą, irgi nepateikta. Pristatydamas R.Muellerio tyrimo išvadas, generalinis prokuroras Williamas Barras sakė, kad specialusis prokuroras šiuo klausimu jokių duomenų nėra. Tyrimo komisija  nusprendė, kad D.Trumpas nepažeidė įstatymo.

Apie tai pats D. Trumpas pranešė per Twitter.

SLAPTO SUSIMOKYMO SU RUSIJA NEBUVO

Tyrimo metu nustatyta kad slapto susimokymo su Rusija nebuvo. R.Muelleris tai aiškiai konstatavo. W.Barro cituotose slaptos ataskaitos išvadose teigiama, kad tyrimo metu „nebuvo nustatyta, kad D.Trumpo rinkimų komandos nariai buvo slapta susimokę ar koordinavo savo veiksmus su Rusijos vyriausybe“. Ši išvada yra pergalė D.Trumpui, kasdien teigusiam, kad jokio susimokymo nebuvo. Ir tai yra triuškinamas pralaimėjimas tiems kas teigė kad D. Trumpas esą slaptai susimokė su Rusija.

ĮRODYMŲ DĖL TARIAMO TRUKDYMO TEISINGUMUI NĖRA

R.Muelleris nepateikė jokių įrodymų kad D.Trumpas esą trukdė vykdyti teisingumą.

„Ataskaitoje daroma išvada, kad prezidentas neįvykdė nusikaltimo.“ – rašė R.Muelleris.

Kaip sakė W.Barras, R.Muelleris paliko neišspręstus „sudėtingus teisės ir fakto klausimus apie tai, ar prezidento veiksmai ir ketinimai galėtų būti laikomi trukdymu teisingumui“, sakė W. Barras.

R.Muelleriui nepateikus jokios rekomendacijos, W. Barras sakė nusprendęs įsikišti. W.Barras sakė, kad kartu su savo pavaduotoju Rodu Rosensteinu nusprendė, kad nėra pakankamai įrodymų padaryti išvadą, kad prezidentas trukdė vykdyti teisingumą. Ši išvada paremta R.Muellerio tyrimu, o ne Teisingumo departamento pozicija, kad pareigas einančiam prezidentui negali būti pareikšti oficialūs kaltinimai, sakė W.Barras. Anot generalinio prokuroro, jis padarė išvadą, kad jokie D. Trumpo veiksmai neprilygo trukdymui vykdyti teisingumą ir nėra pakankamai įrodymų, patvirtinančių, kad jis veikė turėdamas blogų ketinimų. W.Barras taip pat pažymėjo, kad nėra pagrindinio nusikaltimo, kuriuo būtų kaltinamas išrinktasis JAV prezidentas.

AUKŠTA KARTELĖ KALTINIMUI DĖL SUSIMOKYMO

Iš W.Barro laiško galima susidaryti tam tikrą vaizdą, kaip R.Muelleris sprendė klausimą dėl susimokymo. Vertindamas, ar amerikiečiai įvykdė nusikaltimų, susijusių su galimu Rusijos kišimusi į rinkimus, R.Muelleris ieškojo įrodymų dėl specialaus „nepasakyto ar pasakyto žodžiais“ susitarimo tarp D.Trumpo rinkimų štabo ir Rusijos vyriausybės. W.Barras sakė, kad tyrėjai tokių įrodymų nerado. Tačiau jo laiške esama užuominų apie tam tikrus D.Trumpo kampanijos kontaktus su Rusija. Jame rašoma, kad R.Muelleris nustatė ne vieną atvejį, kai „su Rusija susiję asmenys siūlė padėti D.Trumpo kampanijai“. Iš liudytojų parodymų Didžiajai žiuri žinoma, kad R. Muelleris kruopščiai tyrė 2016 metų birželį dangoraižyje „Trump Tower“ surengtą susitikimą su viena teisininke iš Rusijos. Jame dalyvavo ir prezidento vyresnysis sūnus Donaldas Trumpas jaunesnysis, tačiau šis susitikimas buvo apibūdintas kaip Rusijos vyriausybės bandymas padėti jo tėvui. D. Trumpas Jr. tikėjosi, kad šis susitikimas padės gauti jo tėvo varžovę prezidento rinkimuose Hillary Clinton kompromituojančios medžiagos.

Iš teismo dokumentų taip pat žinoma, kad R.Muelleris išsiaiškino, jog vienas Maltos profesorius pasakė D.Trumpo rinkimų kampanijos patarėjui užsienio politikos klausimais, kad rusai turi elektroninių laiškų, kompromituojančių H.Clinton. Ši žinia buvo perduota kelios savaitės prieš į viešumą iškylant informacijai, kad buvo įsilaužta į Demokratų partijos kompiuterių tinklus.

KAS TOLIAU

D.Trumpas taip pat figūruoja atskiroje Niujorke iškeltoje byloje, kur įtariamas nusikaltimu. Anot prokurorų, D.Trumpas galėjo nurodyti savo asmeniniam advokatui Michaelui Cohenui organizuoti neteisėtus mokėjimus už porno žvaigždės tylą, kad būtų užkirstas kelias rinkimų kampanijos metu kilti sekso skandalams. Niujorko prokurorai taip pat aiškinasi D.Trumpo inauguracijos finansinius reikalus.

Be to, prezidentas yra Kongrese vykdomų tyrimų dėmesio centre. Demokratai pradėjo didžiulio masto tyrimą, galintį smarkiai aptemdyti D.Trumpo perrinkimo kampaniją. Be to, dabar demokratai reikalauja W. Barro pateikti visą slaptą R.Muellerio ataskaitą ir visus jo surinktus įrodymus, kad jie patys galėtų pasidaryti išvadas. Jie taip pat ragina iškviesti W. Barrą liudyti į Kapitolijų.

Be jokių abejonių JAV demokratų partija ir toliau puls D. Trumpą. Tačiau jai pavaldi žiniasklaida per Trumpo rinkimų kampaniją ir Mullerio tyrimą susikompromitavo labai smarkiai. Anot paties dabartinio JAV prezidento pasitikėjimas tomis visuomenės informavimo priemonėmis nukrito labiausiai per pastaruosius 25 – 50 metų. Ir tai jų visiška katastrofa, parašė jis savo Twitter paskyroje.

“Ši korumpuota raganų medžioklė nepavyko.“ – pridėjo jis vėliau.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s