JAV žvangia ginklais prie Rusijos sienos: Baltijos jūros danguje skraidžiojo bombonešis „B-52“

JAV strateginis bombonešis „B-52“ pirmadienį Estijoje dalyvavo mokymuose kartu su sausumos pajėgomis, o vėliau – manevruose netoli Talino oro uosto surengtose pratybose, antradienį pranešė kariuomenė.

Didžiausias dėmesys per mokymus buvo skirtas bendradarbiavimui su sausumos pajėgomis, padedančiomis aviacijos pajėgoms taikytis į priešo pozicijas. Orlaivio B-52 įgula taip pat mokėsi artintis prie Talino oro uosto.

„JAV aviacijos pajėgų bombonešis B-52 atliko pažintinį skrydį Estijos oro erdvėje, per kurį taip pat buvo vykdomi oro paramos mokymai su sausumos pajėgomis Tapos rajone“, – sakė Estijos aviacijos pajėgų pulkininkas leitenantas Hardi Lammergas.

Jis pareiškė, kad bombonešio atvykimas liudija, kad Jungtinės Valstijos pasirengusios ginti Estiją.

Tuo metu JAV ambasados reikalų patikėtinė Elizabeth Horst pareiškė, jog tokie manevrai padeda NATO sąjungininkėms veiksmingiau ginti viena kitą.

JAV 2-ojo aviacijos pulko bombonešis B-52 pakilo iš Didžiojoje Britanijoje esančios Feinfordo aviacijos bazės. Siekdamos pademonstruoti savo galią Jungtinės Valstijos reguliariai rengia panašias akcijas. Be to, per tokias pratybas tikrinama sąjungininkų parengtis ir mokomasi greitai reaguoti į potencialias krizes visame pasaulyje.

Bombonešis „B-52“ yra didžiausias JAV aviacijos pajėgų orlaivis. Pajėgus gabenti 27,5 tonų įvairių ginklų. jis gali pasiekti 15 km aukštį ir nuskrieti iki 16 tūkst. km nepildant degalų. „B-52“ yra eksploatuojamas nuo 1955 metų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s