Žiniasklaidos laisvė latviškai: už nesankcionuotus darbuotojo kontaktus su RT – atleidimas

Latvijos visuomeninė televizija (LTV) atleido darbuotoją, sudariusį sąlygas viena jos studija pasinaudoti Rusijos televizijai RT (anksčiau vadinosi „Russia Today“), antradienį informavo LTV valdybos narys Ivaras Priedė.

Praėjusią savaitę buvo pranešta, kad RT iš LTV studijos transliavo interviu. Tąsyk LTV atstovai socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškė, jog laiko tokią praktiką neleistina, be to, apie tai esą nebuvo informuota nei televizijos vadovybė, nei LTV naujienų tarnybos vadovai.

Latvijos valstybės saugumo tarnyba irgi pasmerkė šį „nepriimtiną ir keliantį pavojų Latvijos informacinės erdvės saugumui“ incidentą.

Per Latvijos Seimo žmogaus teisių ir visuomeninių reikalų komiteto posėdį I. Priedė sakė, kad rengiant šią transliaciją prisidėjo iš viso aštuoni LTV darbuotojai, ir organizavo ją tas asmuo, su kuriuo darbo santykiai dabar nutraukti. Pareigūnas aiškino, kad šis asmuo veikė savo iniciatyva.

LTV gamybos padalinio direktorius Gvido Zilūzis savo ruožtu sakė, kad atleistas darbuotojas televizijoje dirbo ilgiau kaip 30 metų, apibūdinamas kaip profesionalas ir kad jam net buvo mokami priedai už parduotas paslaugas.

Latvijos Nacionalinės elektroninės žiniasklaidos tarybos (NEPLP) atstovė Aurėlija Ieva Druvietė pabrėžė, kad LTV yra viena iš institucijų, nuo kurių priklauso valstybės saugumas, todėl neleistina, kad tokiais atvejais nesuveiktų saugumo priežiūros sistemos.

„Kalbame apie hibridinį karą, saugumą. Stebiuosi LTV vadovybe, tarp kurios pavaldinių esama politiškai neišprususių žmonių. Tai savo ruožtu kelia klausimą, ar LTV vadovai atitinka užimamas pareigas. Be to, tai yra ir NEPLP atsakomybė“, – sakė Naujosios konservatorių partijos įstatymų leidėja Dagmara Beitnere-Le Galla.

I. Priedė nurodė, kad po šio incidento buvo priimtas nutarimas, jog bet koks televizijos patalpų naudojimas turi būti iš anksto suderintas su LTV vadovybe.

Ši isterija labai primena blogiausius Tarybinių laikų pavyzdžius. Dabartiniai cenzoriai net vartoja tuos pačius žodžius: „politiškas neišprusimas“,  „žiniasklaidos priežiūra“. Bet pats būdingiausias bruožas yra tas kad anot politikų tokius klausimus turi kontroliuoti valstybės saugumo tarnyba. Saugumo tarnyba turi kontroliuoti žiniasklaidą! Ir kuo tai skiriasi nuo sovietmečio cenzūros bei KGB kontrolės???

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s