Maskva pataria JAV išvesti pajėgas iš Sirijos prieš raginant Rusiją trauktis iš Venesuelos

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova trečiadienį paragino JAV prezidentą Donaldą Trumpą įvykdyti savo pažadą dėl amerikiečių kontingento išvedimo iš Sirijos prieš patarinėjant Rusijai palikti Venesuelą.

„Jis (D.Trumpas) skelbė, kad JAV išves pajėgas iš Sirijos. Praėjo mėnuo. Norėtųsi pasitikslinti: išvedėte ar ne? Prieš sprendžiant kitų šalių likimą patarčiau taip pat laisvai realizuoti tarptautinei bendruomenei duotus pažadus“, – komentuodama JAV poziciją „Pirmojo kanalo“ eteryje pareiškė diplomatė.

M.Zacharova pabrėžė, kad dėl Vašingtono „chaotiško žingsnio ir nenuspėjamo elgesio“ pasaulis artėja „pasaulinės netvarkos“ link.

JAV prezidentas D.Trumpas anksčiau trečiadienį paskelbė, kad Rusija privalo pasitraukti iš Venesuelos po to, kai praėjusią savaitę į šią krizės alinamą šalį atsiuntė savo karių ir karinės įrangos.

„Rusija turi pasitraukti“, – sakė D.Trumpas, Baltuosiuose rūmuose priėmęs Venesuelos apsišaukėlio, taip vadinamo „opozicijos lyderio“ Juano Guaido žmoną Fabianą Rosales.

Praeitą savaitgalį buvo pranešta, kad į Karakasą atskrido du Rusijos kariniai transporto lėktuvai, atgabenę 35 tonas karinės įrangos ir apie 100 karių.

Naftos turtinga Venesuela patyrė ekonomikos krachą, pasižymintį hiperinfliacija bei pagrindinių prekių stygiumi ir privertusį milijonus gyventojų pabėgti iš šalies ar gyventi pusbadžiu. Vašingtonas ir jo sąjungininkai palaiko apsišaukėlį, savo statytinį, taip vadinamą „opozicijos lyderį“ J.Guaido ir pripažįsta jį laikinuoju šalies vadovu. Tačiau Kinija, Rusija, Turkija bei kitos šalys išreiškė politinę ir ekonominę paramą prezidentui Nicolasui Maduro.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s