Ledai pajudėjo? Estijos prezidentė K.Kaljulaid vyks į Maskvą

Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid balandžio 18 dieną su oficialiuoju darbo vizitu lankysis Maskvoje, kur planuoja atidaryti renovuotą istorinį estų ambasados pastatą,  praneša Estijos prezidento spaudos tarnyba.

„Maskvoje veikia pirmoji istorijoje mūsų valstybės atstovybė užsienyje ir dabar ji yra viena didžiausių ir svarbiausių pasiuntinybių. Tai mūsų diplomatijos priešakinė linija“, – ketvirtadienį sakė prezidentės patarėjas užsienio politikos klausimais Lauri Kuusingas.

Anksčiau ji skelbė kad toks vizitas yra įmanomas tik po konsultacijų su NATO. Pasikonsultavo?

Anot jo, tarp vizito tikslų – noras padėkoti žmonėms, kasdien esantiems užsienio politikos priešakyje ir ginantiems Estijos interesus bei Estijos piliečių teises.

Estijos ambasada Maskvoje yra istoriniame miesto centre, visai netoli Kremliaus, Arbato aikštės ir Konservatorijos, ir nuo pat pradžių veikė tame pačiame pastate. Pirmąjį ambasadorių Maskvoje Estija paskyrė 1921 metų vasarį; Estijos ambasada tapo viena pirmųjų pasiuntinybių Tarybų Sąjungoje ir jos naujojoje sostinėje.

Apie galimą susitikimą su Rusijos vadovybę kol kas nieko nepranešama. Kaip pranešė L. Kuusingas, Rusijos užsienio reikalų ministerija buvo informuota apie Estijos prezidentės vizitą Maskvoje, bet šiuo metu nėra jokių susitarimų dėl dvišalių susitikimų.

Paskutinį kartą Rusijoje apsilankė Estijos prezidentas yra Toomas Hendrikas Ilvesas. Vizitas įvyko 2011 metais, kai jis dalyvavo Sankt Peterburgo Šv. Jono liuteronų bažnyčios atšventinime. Šis vizitas gali tapti svarbiu signalu dėl potencialaus ES santykių su Rusija atšilimo. Tokiu žingsniu Europos vadovai gali „tikrinti dirvą“ Rusijos kryptimi. Ir pretekstas yra geras.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s