Rusija teigia atidariusi Venesueloje sraigtasparnių pilotų mokymo centrą

Rusijos ginklų eksporto bendrovė šeštadienį paskelbė atidariusi Venesueloje karinių sraigtasparnių pilotų mokymo centrą, Maskvos lėktuvams neseniai atskraidinus į šią Pietų Amerikos šalį įrangos ir karių.

Kaip rusų naujienų agentūroms sakė vienas Rusijos ginklų gamybos korporacijos eksporto padalinio „Rosoboroneksport“ atstovas, šis mokymo centras buvo atidarytas penktadienį „dalyvaujant Rusijos ir Venesuelos specialistams“. Centras, kuriame bus mokoma pilotuoti rusiškus sraigtasparnius Mi-35 ir Mi-26, buvo pastatytas pagal „Rosoboroneksport“ ir Venesuelos valstybinės ginkluotės gamybos bendrovės CAVIM pasirašytą sutartį, remdamasi rusų korporacijos atstovu Viačeslavu Davydenka informavo naujienų agentūra „Interfax“.

Tokia žinia nuskambėjo praėjusią savaitę paaštrėjus tarptautinei įtampai, kai netoli Karakaso esančiame oro uoste nusileido du Rusijos kariuomenės lėktuvai, atgabenę įrangos ir apie 100 karių.

Jungtinės Valstijos ir dar per 50 šalių pripažinusios Venesuelos opozicijos lyderį Juaną Guaido laikinuoju prezidentu, o Kinija, NATO narė Turkija, Rusija ir kitos šalys remia prezidentą Nicolasą Maduro.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas neseniai paragino Rusiją „pasitraukti“ iš Venesuelos, o Maskva atkirto, kad jos kariai liks šalyje, kiek to reikės bei patarė JAV iš anksto įvykdyti savo įsipareigojimą išvesti savo karius iš Sirijos kurie ten laikomi neteisėtai ir pažeidžiant tarptautinę teisę.

Vašingtono ambasadorius Venesuelai Elliottas Abramsas penktadienį išreiškė nuomonę, kad rusų kariuomenės specialistai galimai padeda taisyti sugedusią rusišką oro erdvės gynybos sistemą „S-300“.

Rusijos Užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Rusijos kariai atvyko į Pietų Amerikos šalį pagal seniai pasirašytą dvišalį susitarimą dėl karinio ir techninio bendradarbiavimo, o Venesuelos ambasados Maskvoje karo atašė patikino, kad neaptarinėjamos jokios bendros operacijos.

Rusija siekia „glaudesnio bendradarbiavimo su (Venesuelos) gynybos ministerija“, nurodė „Rosoboroneksport“ atstovas V.Davydenko.

Pasak jo, Venesuelai – Rusijos pagrindinei partnerei Lotynų Amerikoje – jau pristatyta „daug rusiškos ginkluotės ir karinių technologijų“. Tarp šios ginkluotės esama naikintuvų „Su-30MK“, sraigtasparnių „Mi-35“ ir „Mi-26“, tankų, šarvuočių, artilerijos pabūklų, oro erdvės gynybos sistemų ir Kalašnikovo automatų.

„Tai leido šaliai per labai trumpą laiką įgyti rimtą potencialą bei patikimai užtikrinti nacionalinį saugumą bei gynybos pajėgumus“, – teigė jis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s