Propagandiniai NATO renginiai – ir Palangoje

Palangoje įvyko eilinis NATO propagandinis renginys. Jūratės ir Kastyčio skvere, karinės technikos pasirodymais šiandien čia paminėtos 15-osios Lietuvos įstojimo į NATO metinės.

Anot buvusio Kauno komjaunuolio ir dabartinio užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, įstojimas į NATO garantavo šalies ir žmonių saugumą bei ateitį.

„Pamenu, kai Vašingtone Baltųjų rūmų pievelėje vyko naujųjų NATO narių priėmimo ceremonija, susirinkę tautiečiai verkė iš laimės, kad pagaliau esame tikrai laisvi ir saugūs. Įstojimas į NATO garantuoja mūsų visų saugumą ir ateitį, tad turime, ką švęsti. Turime su kuo sveikinti vieni kitus ir mūsų sąjungininkus“, – ministerijos pranešime cituojamas L.Linkevičius.

Karinių jūrų pajėgų kariai iškilmingai iškėlė Lietuvos, Europos Sąjungos ir NATO vėliavas, koncertines programas atliko Karinių jūrų pajėgų ir Palangos orkestrai, Lietuvos kariuomenės atstovai renginio dalyvius vaišino arbata, o Palangos tiltas buvo papuoštas Lietuvos ir NATO vėliavomis.

Pasveikinimo programą rodė Karinių oro pajėgų sraigtasparnis „Dauphin“, pakilęs iš Nemirsetoje įsikūrusio Pirmojo paieškos ir gelbėjimo posto. Šventės dalyviai taip pat galėjo aplankyti NATO integravimo vieneto Lietuvoje įrengtą palapinę ir susipažinti su sąjungininkų veikla.

Be to, renginyje žmonės galėjo apžiūrėti ir NATO priešakinių pajėgų karinę techniką.

Savo naudojamą karinę techniką taip pat demonstravo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai.

Taip pat šventėje dalyvavo ir Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

NATO nare Lietuva tapo 2004 metų kovo 29 dieną. Tą pačią dieną Šiaulių aviacijos bazėje nusileido du pirmieji Belgijos karališkųjų oro pajėgų naikintuvai F-16, jie pradėjo saugoti Baltijos šalių oro erdvę. Pats aljansas įkurtas 1949 metų balandžio 4 dieną pasirašius Vašingtono sutartį, šiemet jis švenčia 70 metų sukaktį.

Suirus Tarybų Sąjungai bei Varšuvos sutarties blokui buvusios tarybinės Latvija, Lietuva bei Estija kelerius metus ieškojo savo vietos karinėje geopolitinėje arenoje. Nepaisant duotų žodinių pažadų TSRS prezidentui M. Gorbačiovui nesiplėsti į rytus, JAV bei NATO vadovai nesilaikė prisiimtų įsipareigojimų ir prijungė prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ne tik Baltijos bet ir kitas Rytų Europos šalis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s