Rusijos investicijos į Arkties regioną iki 2025-tųjų viršys 86 mlrd. JAV dolerių

„Iki 2025-tų metų Rusija investuos į savo ekonomikos projektus Arktikoje daugiau kaip 86 milijardų JAV dolerių“.  – pranešė šalies atstovas Arkties Taryboje, aukšto rango URM pareigūnas Nikolaj Korčunov.

„šiuo metu Rusija turi pačią didžiausią ekonomikos programą Arktikoje“, – pridėjo jis.

„Arktikos regionuose generuojama apie 10 procentų Rusijos BVP. Jų indelis į bendrą Rusijos eksportą sudaro apie 20 procentų. Ir Arkties indelis į Rusijos ekonomikos vystymąsi laikui bėgant tik augs“. – informavo Rusijos URM pareigūnas.

Jo duomenimis iki 2050-tųjų dabar įgyvendinamos investicijų programos atneš Rusijai apie 210 milijardų JAV dolerių. Tuo pačiu visų valstybių investicijų Arkties regione visuma viršys 1 trilijoną JAV dolerių.

„Kai kurių ekspertų nuomone, iki 2030-tų metų Bendras BVP Arkties regione pasieks 500 mlrd. JAV dolerių sumą“, – pažymėjo jis.

Tokių didžiulių investicijų į šį regioną lemia auganti energetikos išteklių paklausa.

„Ekspertų vertinimais, Arkties valstybių pastangų dėka, iki 2040-2050-tų metų vis daugiau naftos bei gamtinių dujų bus išgaunama Arkties bei Tolimųjų Rytų jūrų šelfuose. 21 amžiaus antroje pusėje Arktyje bus išgaunama tiek pat naftos kaip Persijos įlankoje,“ – informavo Rusijos URM Atstovas.

Pastovus Arkties regiono valstybių parlamentų komitetas buvo sukurtas 1993-čiais metais. Tai yra tarptautinio bendradarbiavimo šiame regione darbo organas. Jo pastovūs nariai yra 8 valstybės: Danija, Islandija, JAV, Kanada, Norvegija, Rusija, Suomija bei Švedija, taip pat ir Europos Parlamentas. Parlamentarų konferencijos vyksta vieną kartą per dvejus metus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s