Saudo Arabijoje keturiems žmonėms įvykdytos mirties bausmės

Saudo Arabijoje pirmadienį buvo įvykdytos mirties bausmės keturiems už narkotikų kontrabandą nuteistiems asmenims, tarp jų vienai moteriai, pranešė karalystės Vidaus reikalų ministerija.

Egzekucijos dviem Pakistano ir vienam Jemeno piliečiams bei Nigerijos pilietei buvo įvykdytos Mekos mieste, sakoma ministerijos pranešimuose, išplatintuose oficialiosios naujienų agentūros SPA.

Šiemet šalyje jau buvo įvykdyti 53 mirties nuosprendžiai, rodo iš SPA pranešimų surinkti oficialūs duomenys.

Ultrakonservatyvioje karalystėje įvykdomų mirties nuosprendžių skaičius yra vienas didžiausių pasaulyje; mirties bausmė šalyje gresia už terorizmą, nužudymą, išžaginimą, ginkluotą apiplėšimą, narkotikų kontrabandą, burtus, religinius nusikaltimus (Islamo ar jo atributų įžeidimą, atsisakymą nuo tikėjimo, viešąjį kitos religijos išpažinimą ar propagandą, ateizmą i.t.t.), azartinius lošimus, sutuoktinių neištikimybę ir net homoseksualizmą. Mirties bausmės įvykdomos tiek vyrams, tiek moterims. Mirties bausmė paprastai vykdoma viešai nukirsdinant. Saudo Arabijos vadovybė laikosi nuomonės kad tokios priemonės atgraso kitus žmones nuo nusikaltimų.

Teisių ekspertai ne kartą reiškė susirūpinimą dėl teismo procesų Saudo Arabijoje, vykdomų pagal griežtą religinę Islamo teisę, nešališkumo.

Pernai Saudo Arabijoje buvo įvykdytos mirties bausmės 120 žmonių.

Kaip tai ne keista bet į tokią siaubingą situaciją su žmogaus teisėmis principingi JAV, ES vadovai ir kiti „liberalizmo bei žmogaus teisių šviesuoliai“ neatkreipia jokio dėmesio, neišleidžia kritiškų pranešimų, nepriima jokių smerkiančių rezoliucijų, nesiima sankcijų. Tai netrukdo taip vadinamiems „Vakarams“ visapusiškai bendradarbiauti su Saudo Arabijos karalyste, pirkti iš jos naftą ir parduoti jai ginklus bei kitas prekes. Čia gi ne Rusija…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s