Švedijos ministras pirmininkas dalyvaus Tarptautiniame Arkties Forume Rusijoje

Švedijos ambasadorius Rusijoje Peter Erikson informavo kad Skandinavijos šalies ministras pirmininkas Stefan Leven (Stefan Löfven) dalyvaus Tarptautiniame Arkties Forume, kuris įvyks balandžio 9 – 10 dienomis Rusijos Sankt-Peteburgo mieste.

„Švedijos delegacijai šiame stambiame forume vadovaus šalies ministras pirmininkas Stefan Leven. Arktikos regionas mums yra labai svarbus todėl mes džiaugiamės kad turime tokią galimybę aptarti visus aktulius klausimus tokiu aukštu lygiu. Esu įsitikinęs kad Stefano Leveno vizitas į forumą padės toliau gilinti Švedijos ir Rusijos tarpusavio supratimą ir padidins mūsų bendradarbiavimo efektyvumą“, – pabrėžė ambasadorius.

Kaip buvo pranešama anksčiai, balandžio 9-tą dieną Rusijos prezidentas atidarys tarptautinio Forumo „Arktika – dialogo teritorija“ plenarinį posėdį. Be Švedijos ir Rusijos lyderių jame taip pat dalyvaus Islandijos prezidentas Gudni Torlacius Johaneson, Norvegijos ministrė pirmininkė Erna Sulberg bei Suomijos prezidentas Sauli Niiniste. Stefan Leven, kuris antrą kartą iš eilės buvo paskirtas Švedijos ministru pirmininku 2019-tų metų sausio mėnesį dalyvaus šiame renginyje pirmą kartą. Visų šių šalių lyderiai siekia asmeninio susitikimo su Rusijos prezidentu.

Per asmeninius susitikimus su Rusijos lyderiu šių Vakarų šalių lyderiai planuoja aptarti dvišalių santykių būklę ir perspektyvas, aktualias tarptautinės bei regiono politikos temas bei sąveikos Arktikos regione klausimą.

Balandžio 9 – 10 dienomis Rusijos Sankt-Peterburgo mieste įvyks V Tarptautinis Arkties Forumas „Arktika – dialogo teritorija“. Jame dalyvaus 16 valstybių atstovai. Plačiau apie tai mūsų publikacijoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s