Norvegijos ministrė pirmininkė siekia asmeninio susitikimo su V. Putinu nes tai padės tęsti dialogą tarp Oslo ir Maskvos

Asmeninis Norvegijos ministrės pirmininkės Ernos Sulberg susitikimas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu padės tęsti dviejų šalių dialogą sudėtingos geopolitinės situacijos sąlygomis. Apie tai pirmadienį paskelbė pati Norvegijos valstybės vadovė, praneša Norvegijos leidinys „Verdens Gang“.

Norvegų žiniasklaida pažymi kad nuo 2014-tų metų įvykių Ukrainoje aukščiausio valstybės lygmens susitikimų tarp dviejų šalių beveik nebuvo.

„Mes paprašėme susitikimo su prezidentu V. Putinu. Tai yra gera galimybė tęsti dialogą kurį mes su Rusija turėjome anksčiau, bet kuris buvo pristabdytas dėl nepaprastų laikų,“  – cituoja jos žodžius leidinys.

2018-tų metų gruodį įvyko tik trumpas Norvegijos vadovės susitikimas su Rusijos ministru pirmininku Dmitrijumi Medvedevu.

„Aš turėjau trumpą susitikimą su ponu Medvedevu prieš Kalėdas  ir manau kad dabartinis susitikimas taps geru pratęsimu“. – pabrėžė Norvegijos premjerė.

Kaip buvo pranešama anksčiai, balandžio 9-tą dieną Rusijos prezidentas atidarys tarptautinio Forumo „Arktika – dialogo teritorija“ plenarinį posėdį. Be Norvegijos ir Rusijos lyderių jame taip pat dalyvaus Islandijos prezidentas Gudni Torlacius Johaneson, Suomijos prezidentas Sauli Niiniste bei Švedijos ministras pirmininkas Stefan Leven, kurie irgi siekia asmeninio susitikimo su Rusijos prezidentu.

Šių Vakarų šalių lyderiai per asmeninius susitikimus su Rusijos vadovu planuoja aptarti dvišalių santykių būklę ir perspektyvas, aktualias tarptautinės bei regiono politikos temas bei sąveikos Arktikos regione klausimą.

Balandžio 9 – 10 dienomis Rusijos Sankt-Peterburgo mieste įvyks V Tarptautinis Arkties Forumas „Arktika – dialogo teritorija“. Jame dalyvaus 16 valstybių atstovai. Plačiau apie tai mūsų publikacijoje.

Anksčiau buvo pranešama kad Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid paprašė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atrasti laiko ir susitikti su ja per jos oficialų vizitą į Maskvą įvyksiantį balandžio mėnesio vidury. Anksčiau buvo pranešama kad Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid paprašė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atrasti laiko ir susitikti su ja per jos oficialų vizitą į Maskvą įvyksiantį balandžio mėnesio vidury.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s