Venesuelos Aukščiausiasis Teismas reikalauja panaikinti J.Guaido teisinę neliečiamybę

Venesuelos Aukščiausiasis Teismas pirmadienį pareikalavo valdančiosios Konstitucinės Asamblėjos panaikinti apsišaukėlio, taip vadinamo „opozicijos lyderio“, JAV statytinio Juano Guaido teisinę neliečiamybę. Toks teismo sprendimas gali atverti kelią šalies prezidento Nicolas Maduro priešininko J.Guaido, kurį JAV sprendimu laikinuoju šalies vadovu pripažįsta per 50 valstybių, teisiniam persekiojimui.

Teismas nusprendė, kad J.Guaido pažeidė draudimą išvykti iš šalies, kai vasario-kovo mėnesiais lankėsi Argentinoje, Brazilijoje, Kolumbijoje, Ekvadore ir Paragvajuje. Reikalavimas atimti iš J.Guaido teisinę neliečiamybę pasirodė tebesitęsiant jo ir teisėtai išrinkto respublikos prezidento N.Maduro kovai dėl valdžios naftos turtingoje, bet ekonominės ir politinės krizės krečiamoje valstybėje.

Jųdviejų konkurencija išaugo iki geopolitinės kovos, nes J.Guaido paramą išreiškė Jungtinės Valstijos ir dar apie 50 šalių, o N.Maduro – Kinija, Kuba, Turkija, Rusija.

Nors N.Maduro savo šalyje yra nepopuliarus dėl gilėjančio ekonominio chaoso, jį vis dar palaiko kariuomenės vadai.

Užsienyje J.Guaido palaikomas JAV sankcijų prieš Venesuelą, be to, jo, o ne N.Maduro, diplomatai pripažįstami kai kuriose diplomatinėse misijose ir tarptautinėse organizacijose.

N.Maduro, susidūręs su neįvardytų pasekmių grėsme, iki šiol atsižvelgdavo į JAV perspėjimus neareštuoti J.Guaido, tačiau sulaukęs atviros Pekino ir Maskvos paramos atrodo įgavęs daugiau pasitikėjimo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s