V. Titovo byla: prokuroras siūlo bausti lygtinai

Prokuroras Simonas Genys ketvirtadienį paprašė teismo skirti lygtinę laisvės atėmimo bausmę Klaipėdos politikui Viačeslavui Titovui, kaltinamam partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paniekinimu.

S.Genys prašo kaltinamajam skirti vienerių metų ir aštuonių mėnesių laisvės atėmimą, jo vykdymą atidedant dvejiem metams, patvirtino Klaipėdos miesto apylinkės teismo atstovė spaudai Olga Sadovskaja.

Teismas baigė nagrinėti bylą, nuosprendis bus skelbiamas gegužės 14 dieną. V. Titovui pateikti kaltinimai dėl mirusiojo atminimo paniekinimo, kurstymo prieš tam tikrą žmonių grupę ir viešo pritarimo SSRS nusikaltimams ar jų neigimo.

Tyrimas dėl politiko veiksmų pradėtas pernai liepą, kai V. Titovas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos ekonomikos komiteto posėdžio metu dėl A. Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo pareiškė, jog miško brolių vado iniciatyva buvo nužudyti 8 tūkst. piliečių ir vaikų, o jis pats asmeniškai skelbdavo mirties nuosprendžius.

Prokuroras per teismo posėdį teigė, kad Lietuvos teismai paneigė partizaninio judėjimo Lietuvoje nusikalstamą pobūdį bei pripažino A. Ramanauską-Vanagą ir jo žmoną buvus genocido aukomis bei juos reabilitavus. S. Genio teigimu, šie sprendimai yra lengvai prieinami ir jie buvo gerai žinomi V. Titovui, tačiau jis esą sąmoningai rėmėsi vieninteliu sovietiniu 1957 metų partizanų vadą mirties bausme nuteisusio teismo nuosprendžiu, kuris oficialiai pripažintas niekiniu.

„Atskleista, kad masiškai pažeidinėjami Lietuvos nacionalinio saugumo interesai, jau nekalbant apie tai, kad yra apšmeižtas miręs asmuo (A. Ramanauskas-Vanagas – red.). Šis veikimas yra labai pavojingas, nes sėja labai didelę neapykantą tarp Lietuvoje gyvenančių asmenų, tiek tarp lietuvių, rusų ar kitų tautų atstovų. Jeigu vertinant visas neapykantos kurstymo ir skatinimo bylas, tai čia pati pavojingiausia kategorija. Todėl buvo paprašyta griežtos bausmės“, – LRT radijui teigė prokuroras.

Anot jo, „neapykantą kurstančią informaciją” V. Titov platino sąmoningai, tai jis darė feisbuke, per Kremliui palankią žiniasklaidą.

Prašymą skirti bausmę S. Genys motyvavo tuo, kad V. Titovas anksčiau neteistas, dirba bei augina tris mažamečius vaikus. Prokuroras teismo taip pat paprašė įpareigoti bausmės atidėjimo laikotarpiu V. Titovą būti namuose nuo 22 iki 6 val. bei atsiprašyti nukentėjusiųjų, žiniasklaidai sakė teismo atstovė O. Sadovskaja.

V.Titov kaltę neigia ir teigia esąs persekiojamas už nuomonę. Jis tikina rėmęsis sovietų teismo sprendimu.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas yra paskelbęs, kad savo pasisakymais V. Titovas sulaužė tarybos nario priesaiką. Nesulaukęs balsavimo dėl apkaltos jis atsistatydino iš Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos, bet vėl į ją išrinktas per kovą vykusius savivaldos rinkimus. Tuo metu jo atstovaujamas rinkimų komitetas gavo 2 vietas miesto taryboje vietoj anksčiau turėtos 1.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s