Į Klaipėdą atplauks aštuoni NATO karo laivai

Penktadienį Klaipėdos uoste švartuosis aštuoni NATO valstybių karo laivai.

Trims dienoms Klaipėdoje sustoti planuoja priešmininiai laivai „Weilheim“ ir „Bad Rappenau“ iš Vokietijos, Latvijos „Talivaldis“,Norvegijos „Rauma“,Lenkijos „Bukowo“ir vadovavimo bei logistinio aprūpinimo laivai „Rhein“, „Donau“ iš Vokietijos ir latvių „Virsaitis“, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Šie laivai į Klaipėdą užsuks pakeliui į istorinių minų paieškos ir nukenksminimo operaciją Baltijos jūroje. Ji Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje planuojama balandžio 8–10 dienomis.

Operacijoje dalyvaus ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas „Skalvis“.

Vizito programoje numatytas laivų kapitonų susitikimas su Klaipėdos miesto meru bei Lietuvos Karinių jūrų pajėgų vadovybe. Taip pat prieš numatomą sprogmenų paieškos operaciją, Klaipėdoje vyks jos parengiamoji konferencija.

Klaipėdiečiams ir miesto svečiams bus sudaryta galimybė aplankyti užsienio karo laivus, prišvartuotus Klaipėdos kruizinių ir karo laivų terminale. Prieš NATO laivams atvykstant į Lietuvą išminavimo operacija vyko Latvijos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Uostamiesčio gyventojai ir svečiai šeštadienį ir sekmadienį nuo 13 iki 15 val. kviečiami aplankyti užsienio karo laivus, prišvartuotus Klaipėdos kruizinių ir karo laivų terminale.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s