Prieš Estijos prezidentės vizitą į Rusiją – informacinė ataka Vokietijos žiniasklaidoje

Vokietijos žiniasklaida kursto karą ir platina dezinformaciją kad Rusija esą jau puola vieną ES šalių.

Prieštaringai vertinamo vokiečių televizijos kanalo „ZDF“ naujienų laidos vedėjas Klaus Kleber ketvirtadienio vakarą informavo žiūrovus kad Rusijos ginkluotosios pajėgos įsiveržė į Estiją.

„JAV kariuomenė kartu su vokiečių bei ES sąjungininkais vyksta į vietą kad išvyti Rusijos ginkluotojų pajėgų padalinius, kurie įsiveržė į Estiją lygiai taip pat kaip prieš kelerius metus jie įėjo į Krymą“. – paskelbė jis.

Paskui naujienų laidos vedėjas paprašė žiūrovų nesijaudinti.

„Tas netiesa. Tai tėra vaizdas. Tačiau labai realus“. – pridėjo K. Kleber.

Po to vedėjas papasakojo apie NATO atgrasymo vaidmenį. Jo nuomone, būtent Aljansas užtikrina taiką visame Europos žemyne.

K. Kleber pareiškė kad ši karinė politinė sąjunga yra anksčiau istorijoje nematytos sėkmės pavyzdys. Tačiau anot jo šiai dienai NATO susilpo kaip niekada iki šiol.

„ZDF“ televizija anksčiau organizavo ir kitas informacines atakas prieš Rusiją. Šis kanalas  kelis kartus platino prieštaringą informaciją. Pavyzdžiui jo eteryje buvo demonstruojamas filmas „Putino Šaltasis karas“, kuriame teigiama apie tai jog pabėgėlių pavidalu į ES esą atvyksta „Rusijos specialiųjų tarnybų agentai“.

Kitame „ZDF“ filme buvo parodytas vyras kuris prisistatė savanoriu kuris esą kariavo Donbase. Vėliau jis prisipažino kad viskas kas buvo parodyta buvo specialiai surežisuota.

Baltijos šalių politikai periodiškai daro pareiškimus kad Rusija esą kelia grėsmę jų saugumui. Anot jų kariniai mokymai kuriuos Rusija rengia netoli jų sienų neva yra karinio užpuolimo repeticija. Maskva savo ruožtu skelbia neplanuojanti pulti jokios NATO šalies. Rytų kaimynės politikų nuomone nėra jokios „Rusijos grėsmės“ o Baltijos šalių politikai tyčia „prekiauja prasimanymu“ kad pakelti savo autoritetą tarp kitų NATO šalių.

Estijos prezidentūra praėjusios savaitės pabaigoje paskelbė, kad K.Kaljulaid balandžio 18 dieną su oficialiu vizitu lankysis Maskvoje. Oficiali kelionės priežastis – Estijos ambasados renovuoto istorinio pastato atidarymas. Tačiau yra pagrindas teigti kad tai tėra pretekstas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s