Prokuratūra prašo skirti Stanislovui Tomui 30 tūkst. eurų baudą ir konfiskuoti jo kūjį

Pirmadienį advokatas, politinis visuomenės veikėjas bei Lietuvos kandidatas į Europos Parlamentą Stanislovas Tomas sudaužė atminimo lentą Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai. Nepraėjus nė kelioms dienoms prokuratūra jau baigė tirti šią bylą ir kreipėsi į teismą, prašydama skirti jam 30 tūkst. eurų baudą ir konfiskuoti nusikalstamos veikos įrankį. Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras trečiadienį kreipėsi į teismą, prašydamas pagreitinto proceso tvarka išnagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje pilietis S.Tomas kaltinamas viešosios tvarkos pažeidimu (pagal Baudžiamojo kodekso 284 str.) ir viešosios pagarbos vietos išniekinimu vandališkais veiksmais (pagal Baudžiamojo kodekso 312 str. 2 d.). Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas balandžio 8 d. dėl piliečio S.Tomo veiksmų, kai jis tądien Vilniaus centre kūju sudaužė Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai skirtą atminimo lentą ir šiuos savo veiksmus tiesiogiai transliavo internete, praneša prokuratūra.

Vilniaus miesto apylinkės teisme baudžiamoji byla trečiadienį buvo išnagrinėta, teismas sprendimą šioje byloje skelbs gegužės 8 d. Prokuroras teismo prašė S.Tomą pripažinti kaltu, paskirti jam galutinę 600 MGL (30 000 eurų) baudą ir konfiskuoti nusikalstamos veikos įrankį. Kaltinamajam S.Tomui, siekiant užtikrinti jo dalyvavimą teisminiame procese, skirtos kardomosios priemonės: dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Prokuroras turi teisę nuspręsti užbaigti baudžiamąją bylą pagreitinto proceso tvarka, jeigu nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės yra aiškios, asmuo pripažįsta savo kaltę, o baudžiamoji byla dėl tos veikos padarymo turi būti nagrinėjama apylinkės teisme.

Iškart po incidento pirmadienį Stanislovas Tomas buvo suimtas tačiau jau trečiadienį buvo paleistas į laisvę. Generalinė prokuratūra pranešė kad jam paskirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu  – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumento paėmimas.

Įdomu kad kitame teismo procese Klaipėdos deputatui Viačeslavui Titovui prokuratūra siūlo skirti bausmę susijusį su laisvės atėmimu. Įdomiai išeina – jeigu tu viešai kritikuoji miško brolių lyderius – tave pasodins už grotų o jeigu tu darai tą patį ir dar daužai atminimo lentą – tau paskirs tik baudą? Mokėk 30 tūkst. eurų ir gali sau leisti tokią „akciją“. O gal Lietuvos teisėsauga veikia taip pasirinktinai todėl kad V. Titovas yra rusas o S. Tomas – lietuvis? Koks bebūtų bet „mūsiškis“?…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s