Lietuva įsižeidė: po Estijos prezidentės vizito Maskvoje ragina derinti veiksmus

Savo oficialiu vizitu Rusijoje Estijos prezidentė sumaišė kortas kitų dviejų Baltijos šalių valdantiesiems režimams. Jie dabar nežino ką daryti toliau.

„Talinas turi derinti savo veiksmus su Vilniumi ir atsargiai žiūrėti į dialogą su Maskva“, – paskelbė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius penktadienį praėjus dienai po estų prezidentės Kersti Kaljulaid susitikimo su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu.

„Paprastai kai koordinuojame ir vieningiau veikiame, visada tas yra efektyviau, (…) nes mus skaldyti ir visą laiką patikrinti Europos šalių ar Baltijos šalių vienybę visada bus tokie bandymai“, – žiniasklaidai pasakė buvęs Kauno komjaunuolis.

Jis teigė, kad Talinas prieš K.Kaljulaid vizitą į Maskvą nepateikė informacijos apie planuojamus aptarti klausimus. O matyt turėjo!

Vis dėlto Lietuvos ministras tikisi, kad Estija pateiks daugiau informacijos apie šį susitikimą.

L.Linkevičius pabrėžė nenorintis vertinti kitų šalių pareigūnų vizitų, bet tvirtino, jog „Rusijai aktualu parodyti, kad nėra izoliacijos, gal sukurti įprasto bendradarbiavimo įspūdį, prie ko prisideda tokie vizitai“.

„Dialogas neturi tapti savotiška dūmų uždanga nieko nekeisti, o tik sukurti įprasto bendravimo įspūdį“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Viskas turi prasmę tuo atveju, jeigu yra kokie nors apčiuopiami rezultatai, kurių mes labai tikimės ir lauksime“, – pridūrė jis.

Buvęs komjaunuolis teigė, kad paprastai po Vakarų šalių susitikimų su Rusijos pareigūnais nesikeičia „ne tik veiksmai, bet ir retorika“.

„Rusija juk neapgailestauja, kad ji 2008 metais aneksavo 20 proc. Sakartvelo teritorijos arba 2014 metais (…) aneksavo Krymą“, – kalbėjo L.Linkevičius, turėdamas omeny Gruziją ir per demokratinę procedūrą t.y. referendumą prisijungusį prie Rusijos Krymo pusiasalį.

Estijos prezidentė po susitikimų su Rusijos vadovu skelbė, kad „tai buvo labai geras susitikimas, kad jiedu kalbėjosi „apie sudėtingas temas, tuo pačiu demonstruodami abipusę pagarbą net pačiais sudėtingiausiais momentais“. Aplankiusi Rusiją su oficialiu vizitu K.Kaljulaid teigė besitikinti, kad tai „įkvėps naujos gyvybės ir Estijos, ir Rusijos santykiams, o mano buvimas čia yra ženklas, kad Estija pasirengusi bendrauti su kaimyne“.

Ji taip pat pareiškė, kad atėjo laikas atnaujinti Europos Sąjungos ir Rusijos bendradarbiavimo programą.

Didžiosios Vakarų šalys santykius su Rusija palaiko aukščiausiu prezidentų ar premjerų lygiu, o Maskvos atžvilgiu kritiškesnės Rytų Europos šalys paprastai bendrauja ministrų arba viceministrų lygiu.

Lietuva yra vienintelė ES šalis, neturinti tokių ryšių su savo rytų kaimyne.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s