Eilinė „geltonųjų liemenių“ protesto akcija: saugumo sumetimais buvo uždarytos kelios Paryžiaus metro stotys

Paryžiaus policija per „geltonųjų liemenių“ judėjimo organizuotas akcijas šeštadienį sulaikė 70 žmonių, remdamasi Prancūzijos VRM pranešė televizija „BFM TV“.

Pasak televizijos, pirmieji protesto akcijų dalyviai pradėjo rinktis Bersi rajone prie sporto ir koncertų komplekso „AccorHotels Arena“. Kaip pranešė laikraštis „Le Figaro“, policijos prašymu 8 val. ryto vietos (9 val. Lietuvos) laiku dėl „geltonųjų liemenių“ protestų buvo uždarytos kelios Paryžiaus metro stotys.

Prancūzijos sostinėje budi per 60 tūkst. policininkų ir žandarų. Šalies vidaus reikalų ministras Chrisophe’as Castaneras penktadienį pranešė, kad per „geltonųjų liemenių“ protestus šeštadienį laukiama neramumų.

„Neramumų kurstytojai rytoj vėl bus Tulūzoje, Monpeljė, Bordo ir Paryžiuje,“ – sakė jis.

Anot ministro, chuliganai siekia „pakartoti kovo 16-ąją“, kai „geltonųjų liemenių“ akcija peraugo į plėšikavimus ir padegimus bei į smurtinius protestuotojų susirėmimus su policija.

Buvo laukiama, kad daugiausia žmonių dalyvaus protestuose Paryžiuje. Vietos valdžia jau įvedė apribojimų. Pavyzdžiui, uždrausta rengti demonstracijas Eliziejaus Laukų rajone ir aplink gaisro nuniokotą Paryžiaus Dievo Motinos katedrą.

Geltonas šviesą atspindinčias liemenes vilkintys prancūzai rengia protestus įvairiuose šalies miestuose jau 23 kartą. Nuo praėjusių metų lapkričio vidurio jie nepraleido nė vieno šeštadienio.

Judėjimas kilo lapkričio viduryje dėl vyriausybės planų padidinti degalų akcizus, tačiau greitai virto plataus masto protestais prieš prezidento Emmanuelio Macrono politiką ir valdžios nenorą spręsti paprastų žmonių problemų. Protestams tęsiantis, šalies valdžia padarė nuolaidų. E. Macronas paskelbė apie tam tikrų socialinių ekonominių priemonių įvedimą. Tačiau žmonėms to nepakanka.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s