Projekto „Misija Sibiras“ dalyviai šiais metais vėl bandys nuvykti į Rusiją

Pernai Rusijos vizų negavę projekto „Misija Sibiras“ dalyviai šiemet vėl mėgins įgyvendinti pernykštį planą ir nuvykti į Krasnojarsko kraštą.

„Mūsų pernai planas buvo vykti į Krasnojarską, turime jį parengę. Mes nesame politinė organizacija, nedarome įtakos nei Lietuvos užsienio politikai, nei Rusijos užsienio politikai. Dėl to nesuprantame, kodėl mums buvo tos durys uždarytos. Bandysime nuvykti šiemet“, – sakė „Misija Sibiras“ projekto vadovė Aistė Eidukaitytė.

Ji teigė, kad kol kas kontaktų su Rusijos ambasada Lietuvoje neturėjo.

„Mes turime kontaktą tik, kai teikiame dokumentus vizoms gauti“, – sakė projekto vadovė.

Anot jos, paraleliai rengiama ir ekspedicija į Kazachstaną – tam atvejui, jeigu Maskva vėl neduotų vizų.

„Ekspedicija tikrai įvyks – į Rusiją arba į Kazachstaną“, – pabrėžė A.Eidukaitytė.

Nesenai buvo paskelbta ekspedicijos dalyvių atranka. Planuojama, kad į šiemetinę misiją liepą vyks viena grupė, maždaug 16 žmonių.

Pernai birželį Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM) pranešė, kad neišduos vizų Lietuvos jaunuoliams vykti į Krasnojarską. Maskva apkaltino Lietuvą įšaldžius derybas dėl tarpvyriausybinio susitarimo, kuriuo būtų reglamentuotas karių ir civilių aukų kapų ir monumentų tvarkymas. Lietuvos URM savo ruožtu pareiškė, kad Rusijos siūlomas tarpvyriausybinis susitarimas neatitinka Lietuvos nacionalinių interesų. Po šio Maskvos sprendimo „Misija Sibiras 2018“ teko skubiai keisti planus, dėl to pernai ekspedicija surengta į Kazachstaną.

Projektas „Misija Sibiras“ vykdomas nuo 2006 metų. Didžiąja dalimi jis yra finansuojamas iš Lietuvos valstybės lėšų todėl galima sakyti kad „Misija Sibiras“ ekspedicija atlieka politikų užsakymą. Per šį laikotarpį lietuvių palaidojimo vietas Rusijoje, Kazachstane ir Tadžikistane aplankiusios jaunimo ekspedicijos sutvarkė daugiau kaip pusantro šimto kapinių. Šio projekto dalyviai tvarko ne tik lietuvių kapus Rusijoje ir Kazachstane bet ir dalyvauja projektuose pagal kuriuos tvarkomi „miško brolių“ bunkeriai.

Anksčiau Lietuvos valdžia už esą padarytus įstatymo pažeidimus daug kartų bausdavo irgi visuomenines organizacijas, pavyzdžiui „Užmirštus kareivius“, neleisdavo joms organizuoti savo renginius jeigu jų požiūris į tam tikrus istorijos įvykius neatitinka oficialios Lietuvos valstybės pozicijos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s