Velykų dieną Šri Lankoje įvyko virtinė teroro aktų

Velykų sekmadienį, tikintiesiems dalyvaujant pamaldose, keliose Šri Lankos bažnyčiose ir keliuose prabangiuose viešbučiuose nugriaudėjo virtinė sprogimų. Per 8 sprogimus žuvo mažiausiai 207 žmonės naujienų agentūrai AFP pranešė vienas vietos valdžios atstovai. Apie 50 iš jų yra užsienio turistai: žuvo Didžiosios Britanijos, Jungtinių Valstijų ir Nyderlandų piliečiai. Tarp nukentėjusiųjų yra ir Japonijos piliečiai. Apie žuvusius lietuvius kol kas jokios informacijos nėra. Per 500 žmonių yra sužeisti.

Šalies sostinėje Kolombe per sprogimus trijuose viešbučiuose ir vienoje bažnyčioje žuvo mažiausiai 42 žmonės. Dar dešimt žmonių žuvo Batikaloa mieste, kur sprogimas driokstelėjo vienoje bažnyčioje. Dar vienas sprogimas įvyko vienoje bažnyčioje Negombo mieste, esančiame už 37 kilometrų į šiaurę nuo sostinės. Mažiausiai vienas žmogus žuvo per sprogimą Kolombo viešbutyje „Cinnamon Grand Hotel“, esančiame netoli oficialios ministro pirmininko rezidencijos. Pasak viešbučio atstovo, sprogimas driokstelėjo viešbučio restorane.

Pirmieji sprogimai nugriaudėjo Kolombo Šv. Antano bažnyčioje ir Negombo Šv. Sebastijono bažnyčioje. Įpusėjus rytui, į Kolombo valstybinę ligoninę buvo atvežti mažiausiai 160 žmonių, kurie buvo sužeisti per sprogimą Šv. Antano bažnyčioje, pranešė ligoninės atstovas.

„Bombos sprogimas mūsų bažnyčioje, prašome jūsų ateiti ir padėti, jeigu čia yra jūsų šeimos narių“, – toks įrašas anglų kalba pasirodė Negombo Šv. Sebastijono bažnyčios puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“.

Netrukus po to, kai pasirodė pranešimų apie šiuos sprogimus, policija patvirtino, jog sprogimai taip pat nugriaudėjo trijuose sostinės viešbučiuose ir vienoje bažnyčioje Batikaloa mieste rytinėje šalies dalyje. Batikaloa ligoninės atstovas naujienų agentūrai AFP pareiškė, jog po sprogimo į ligoninę buvo atvežta per 300 sužeistų žmonių.

Socialiniuose tinkluose pasirodė nuotraukų, kuriose matyti, jog per sprogimą buvo beveik nuplėštas vienos bažnyčios stogas, o ant grindų matyti stogo čerpių ir medinių nuolaužų bei kraujo dėmių. Ar šios nuotraukos yra tikros, kol kas nėra patvirtinta.

Šri Lankoje vyrauja budizmas, o katalikybę išpažįsta tik maždaug 6 proc. gyventojų, tačiau ši religija yra laikoma vienijančia jėga, nes ją išpažįsta ir tamilai, ir gyventojų daugumą sudarantys sinhalai.

Atsakomybės už sprogimus, kurių pobūdis kol kas nėra aiškus, kol kas niekas neprisiėmė.

Šalies prezidentas Maithripala Sirisena (Maitripala Sirisena) kreipimesi į tautą pareiškė esąs sukrėstas ir paragino šalies gyventojus išlikti ramius.

Ministras pirmininkas Ranilas Wickremesinghe (Ranilas Vikremesinghė) socialiniame tinkle „Twitter“ griežtai pasmerkė šiuos išpuolius, kuriuos pavadino bailiais.

„Šiuo tragišku laiku visus šrilankiečius raginu neprarasti vienybės ir stiprybės. Pasistenkite neskleisti nepatvirtintų pranešimų ir gandų. Vyriausybė imasi skubių priemonių, siekdama suvaldyti padėtį.“

Po aštuonių sprogimų šalies gynybos ministerija paskelbė įvedanti naktį galiosiančią komendanto valandą. Komendanto valanda galios nuo sekmadienio 18 val. vietos (15 val. 30 min. Lietuvos) laiku ir tęsis iki pirmadienio 6 val. vietos (3 val. 30 min. Lietuvos) laiku, pranešė ministerija. Kiek bus taikoma ši tvarka, kol kas nepranešama.

Pasak gynybos ministro Ruwano Wijewardene, komendanto valanda galios tol, kol bus įsitikinta, jog vietos gyventojams ir turistams negresia jokio pavojaus.

Žiniasklaidoje taip pat pranešama, jog Šri Lankos valdžia blokavo prieigą prie pagrindinių socialinių tinklų ir susirašinėjimo programėlių, kad užkirstų kelią melagingos informacijos plitimui.

Šventosios Žemės Katalikų Bažnyčia išreiškė paramą Šri Lankos krikščionims ir pasmerkė Velykų sekmadienio atakas šios šalies bažnyčiose ir viešbučiuose. Jeruzalėje paskelbtame pareiškime sakoma, kad šie sprogdinimai ypač liūdina, nes buvo „įvykdyti krikščionims švenčiant Velykas“.

„Meldžiamės už aukų sielas, prašome, kad sužeistieji greitai pasveiktų, ir prašome Dievo įkvėpti teroristus atgailauti už jų nužudymą ir bauginimą, – sakoma pareiškime. – Taip pat solidarizuojamės su Šri Lanka ir visais jos įvairių religijų bei etninės priklausomybės gyventojais.“

Pasaulio lyderiai pasmerkė Šri Lanką sekmadienį sudrebinusią virtinę sprogimų, per kuriuos žuvo daugiau kaip 200 žmonių. Pasak vieno saugumo pareigūno, prašiusio neskelbti jo vardo, pirmieji šeši sprogimai įvyko beveik vienu metu. Anot jo, įtariama, kad dviejose bažnyčiose bombas susprogdino savižudžiai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s