Dėl Vytauto Bako pasisakymų Teisėjų taryba kreipėsi į Seimo etikos sargus

Teisėjų taryba antradienį pranešė išsiuntusi kreipimąsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl parlamentaro Vytauto Bako pasisakymų apie teismų reformą.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, „valstietis“ V. Bakas apie teismų pertvarką užsiminė penktadienį komentuodamas Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą, kuriuo informaciją jo vadovaujamam parlamentiniam tyrimui pernai teikęs Valstybės saugumo departamentas (VSD) pripažintas paskleidęs tikrovės neatitinkančius teiginius apie buvusį politiką Raimondą Šukį.

Kreipimesi Teisėjų taryba nurodė, kad V. Bakas „išplatino pareiškimus, kuriais viešai reiškė ir skatino nepasitikėjimą Lietuvos teismais ir konstitucine teisingumo vykdymo sistema“, teigiama Nacionalinės teismų administracijos žiniasklaidai persiųstame pranešime.

„Teisėjų taryba akcentavo, kad Seimo narys V. Bakas viešojoje erdvėje reikšdamas abejones dėl jam nepatikusio teismo sprendimo ir teismų vykdomo teisingumo, akcentuodamas būtinybę pertvarkyti teismus, savo teiginiais ne tik diskredituoja teismo, kaip valstybės valdžios, autoritetą, tačiau viešai kursto nepasitikėjimą teismu kaip vieninteliu teisingumą Lietuvoje vykdančiu subjektu, formuoja nihilistinį visuomenės požiūrį į teisingumo vykdymą ir teismo priimamus sprendimus“, – rašoma jame.

Anot Teisėjų tarybos, teismo autoritetas ir visuomenės pasitikėjimas teismais yra kertinis teisinės demokratinės valstybės pamatas, kuris privalo būti gerbiamas ir stiprinamas. Pasak jos, dėl to nėra toleruotina, kai tokio lygmens politikas, kaip V. Bakas „rodo tokią nepagarbą teismų sprendimams, įvardydamas teismus kaip nepajėgius vykdyti savo konstitucinės priedermės“.

V. Bakas praėjusį penktadienį teigė, kad jo neįtikina teismo sprendimai, priimami teisėjų, „kuriuos moko (koncerno) „MG Baltic“ byloje atstovaujantys teisėjai“.

Paskiau parlamentaras feisbuke pasidalijo atveju, kur matyti, kad „MG Baltic“ ir kelių kitų asmenų byloje prieš valstybę dėl žalos atlyginimo ieškovų atstovė yra advokatė Solveiga Palevičienė, šių metų vasario 7 dieną vedusi seminarą Nacionalinėje teismų administracijoje.

Seimo komiteto pirmininkas apie esminės teismų reformos būtinybę prabilo paklaustas, ar jį įtikins aukštesnių instancijų teismų sprendimai R. Šukio ir Konkurencijos tarybos vicepirmininko Elono Šato bylose prieš VSD.

E. Šato atveju Vilniaus miesto apylinkės teismas kovą taip pat paskelbė, kad VSD Seimo komitetui pateikti teiginiai apie jį yra neteisingi ir žemina pareigūno garbę bei orumą.

VSD skundžia abu šiuos sprendimus.

Remdamasis teiginiais kuriuos Vilniaus teismas praeitą penktadienį pripažino melagingais Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pernai atliko tyrimą dėl verslo poveikio politikai. Vėliau parlamentarai jį patvirtino.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s