Naujas Lietuvos politinis kalinys? Algirdas Paleckis sėdės už grotų dar mažiausiai 3 mėnesius

Galimu šnipinėjimu Rusijai įtariamajam – buvusiam Socialistinio liaudies fronto lyderiui Algirdui Paleckiui balandžio mėnesį suėmimo terminas pratęstas dar trims mėnesiams, antradienį informavo Generalinė prokuratūra.

Prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė sakė kol kas daugiau duomenų – nei tikslios kardomosios priemonės pratęsimo datos, nei teismo, kuris ją pratęsė – pateikti negalinti, nes tai gali pakenkti ikiteisminiam tyrimui.

„Jokie kiti prašomi pateikti duomenys, įvertinus šios bylos ypatumus, šiuo metu negali būti pateikti vadovaujantis ikiteisminio tyrimo interesais“, – teigiama žiniasklaidai perduotame prokuratūros komentare.

Apie tai, kad A. Paleckis sulaikytas ir jam bei neįvardijamam „tinklui asmenų“ pareikšti įtarimai dėl galimo šnipinėjimo Rusijai, teisėsauga pranešė pernai gruodį. Tuo metu surengtoje spaudos konferencijoje policijos generalinis komisaras Linas Pernavas patvirtino, kad A. Paleckis nelaisvėje laikomas nuo 2018-tųjų spalio.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis tąkart teigė, kad įtariamas šnipinėjimas vyko seniau nei prieš metus, o tai rodo, kad „veikla tęsėsi ilgą laiką, buvo kryptinga ir sąmoninga“. Pasak E. Pašilio, Rusijos žvalgybos organizacijai įtariami šnipinėję asmenys yra „vienaip ar kitaip susiję su politinėmis (neparlamentinėmis – red.) partijomis“, jie buvo nusitaikę į „visuomenei pačias jautriausias vietas, tarp kurių yra ir 1991 metų sausio 13-osios byla“.

Rusijos teisėsauga pernai liepą paskelbė iškėlusi bylas Lietuvos teisėjams ir prokurorams, nagrinėjantiems Sausio 13-osios bylą, dėl neteisėto patraukimo baudžiamojon atsakomybėn.

Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis sakė, kad buvo siekiama daryti įtaką Lietuvos politiniams procesams.

2008 metais įsteigtas Socialistinis liaudies frontas bei jo buvęs vadovas A.Paleckis ne kartą minėti viešose žvalgybos ataskaitose dėl grėsmių nacionaliniam saugumui. Žvalgyba yra vadinusi Socialistinį liaudies frontą Rusijai palankia politine partija, rašiusi apie partijos atstovų dalyvavimą prieš JAV ir NATO nukreiptose viešosiose akcijose. Matyt laisvoje Lietuvoje už NATO pasisakyti galima o prieš – nebe?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s