Donbaso gyventojams – Rusijos pilietybė supaprastinta tvarka

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pasirašė įsakymą, leisiantį Donecko bei Luhansko Liaudies Respublikų gyventojams paprasčiau gauti Rusijos pilietybę.

Remiantis dokumentu, tokią teisę turės atskirų Donecko ir Luhansko sričių rajonų nuolatiniai gyventojai.

Įsakyme pabrėžiama, kad Kremlius priėmė tokį sprendimą „siekdamas apginti žmogaus ir piliečių teises ir laisves“ remdamasis tarptautine teise ir Rusijos įstatymais. Mat šiuo metu Kijevo nekontroliuojamų regionų gyventojai negali įgyvendinti elementarių pilietinių teisių, kadangi negali gauti ar pakeisti Ukrainos piliečio paso, negali gauti ar pakeisti kitų oficialių dokumentų. Nacionalistiniam Kijevo režimui tokie kitaip mąstantys „antrosios rūšies“ piliečiai nereikalingi. Tuo metu separatistinių respublikų valdžios organų išduodami dokumentai nepripažįstami kaip tokie kitose valstybėse.

Paraiškas dėl pilietybės suteikimo žadama išnagrinėti ne ilgiau kaip per tris mėnesius. Toks žingsnis veikiausiai padidins įtampą Ukrainos ir Rusijos santykiuose, kurie 2014 metais pasiekė žemiausią tašką, Krymui prisijungus prie Rusijos ir prasidėjus pilietiniam karui Ukrainos rytuose.

Minėtas įsakas buvo pasirašytas praėjus vos kelioms dienoms po Volodymyro Zelenskio pergalės Ukrainos prezidento rinkimuose. Jis bus prisaikdintas kitą mėnesį.

Per rinkimų kampaniją V. Zelenskis žadėjo, kad viena svarbiausių jo užduočių bus užbaigti jau daugiau nei 15 tūkst. gyvybių pareikalavusį karą Rytų Ukrainoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s