Rusijos marginalinė „opozicija“ vėl buriasi Vilniuje: šį kartą dėl „Putino sąrašo“

Vakarų remiamas „Laisvosios Rusijos forumas“, apsišaukęs „Rusijos opozicija“, sudarė vadinamąjį „juodąjį“ sąrašą. Jo autorių manymu jis gali pretenduoti tapti išsamiausiu kada nors sudarytu tokio tipo dokumentu ir turi būti įdomus tiek Rusijos gyventojams, tiek tarptautinei bendruomenei. Jo autoriai tikisi, kad į naująjį sąrašą Vakarų valstybės atsižvelgs, rengdamos sankcijas prieš valdantįjį Rusijos režimą.

Ilgame sąraše, pavadintame „Putino sąrašas: Laisvosios Rusijos forumo bazė“, minimi dešimtys žmonių, nuo aukščiausių šalies vadovų, iki Vakaruose mažai kam žinomų pareigūnų; nuo slaptųjų tarnybų darbuotojų, iki Rusijos stačiatikių bažnyčios hierarchų. Sąrašas, ties kuriuo daugybė žmonių dirbo apie metus, bus išsamiai pristatytas septintajame „Laisvosios Rusijos forume“, tradiciškai vyksiančiame Lietuvoje.

Kaip teigia autoriai, jie siekia sukurti nuolat atnaujinamą duomenų bazę apie žmones, tiesiogiai atsakingus už dabartinę padėtį Rusijoje – valdžios uzurpavimą, piliečių teisių gniuždymą, karus ir kitų valstybių teritorijos užgrobimą, agresyvios propagandos skleidimą ir Rusijos išgrobstymą.

„Putino sąrašas“ skirtas ne tik plačiau informuoti Vakarų valstybes ir Rusijos piliečius, bet taip pat turėtų tapti pamatu būsimajai liustracijai, kuri anot opozicijos, prasidės kai neišvengiamai žlugs dabartinė Rusijos valdžia. Žinoma, viena iš naujojo sąrašo paskirčių – raginti tarptautinę bendruomenę plėsti dabar veikiančius personalinių sankcijų sąrašus.

Pasak vieno pagrindinių rusų marginalinės opozicijos lyderių Gario Kasparovo, „Putino sąrašas“ dar kartą įtvirtina nuostatą, kad už dabar Rusijoje vykdomus nusikaltimus atsakingi žmonės neturėtų ramiai jaustis Vakaruose, „kur jie įprato laikyti pinigus ir šeimas“.

„Laisvosios Rusijos forumas“ išskyrė 8 kategorijas nuopelnų, už kuriuos žmonės įtraukiami į sankcijų sąrašą:

  1. Rusijos „savininkai“, užgrobę ir nusikalstamai laikantys valdžią.
  2. „Vykdytojai“ – deputatai ir valdininkai, tiesiogiai vykdantys Rusijos vadovybės politiką išlaikyti užgrobtą valdžią.
  3. „Teisės griovėjai“ – teisėjai, prokurorai, tyrėjai, advokatai, operatyvinį darbą atliekantys pareigūnai bei jų agentai, atsakingi tiesiogiai atsakingi už represijų vykdymą ir opozicijos bei kitų kitaminčių persekiojimą dėl politinių motyvų.
  4. „Agresoriai“, atsakingi už agresiją užsienio politikoje, karus ir kitų šalių teritorijos okupaciją, už tarptautinės teisės ir tarptautinių sutarčių laužymą.
  5. „Oligarchai ir kyšininkai“, atsakingi už Rusijos išgrobstymą valstybiniu mastu, tiesiogiai padedant RF valdžiai arba dėka glaudžių ryšių su valdžia.
  6. „Propagandistai“, atsakingi už sąmoningai žmones klaidinančios informacijos kūrimą ir sklaidą valdžios interesais, už agresijos ir neapykantos atmosferos kūrimą visuomenės sąmonėje.
  7. „Parankiniai“, dėl savo asmeninės naudos bendradarbiaujantys su Rusijos valdžia ir taip kenkiantys valstybei ir jos piliečiams.
  8. „Naudos gavėjai“ – Rusijos valdžios partneriai užsienyje, padedantys įgyvendinti jos nusikalstamus planus griauti tarptautinės teisės principus, tarptautinę politiką, demokratiją ir kovą prieš korupciją. Pirmasis „Putino sąrašo“ variantas 2017 metų gruodį pristatytas Vilniuje.

Pradinis „Putino sąrašo“ variantas jau pristatytas įvairiose JAV valstybės institucijose, o netrukus dėl jo bus kreiptasi į Europos valstybių ambasadas Rusijoje. Turintys 2 proc. Rusijos gyventojų paramą Putino priešai ragina Vakarų valstybes taikyti sąrašo „herojams“ vizų ir kitokius apribojimus. Atnaujintas ir papildytas sąrašas birželio pradžioje bus patvirtintas septintajame „Laisvosios Rusijos forume“ Trakuose.

Norintieji su informacija gali susipažinti specialiame tinklalapyje www.spisok-putina.org

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s