Lietuva ragina griežtinti sankcijas Rusijai dėl pasų išdavimo Donbase

Lietuvos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį paragino sugriežtinti sankcijas Rusijai dėl jos sprendimo palengvinti Rusijos pilietybės suteikimo tvarką separatistinių regionų gyventojams.

Maskvos sprendimą lengviau išduoti rusiškus pasus Ukrainos Donecko ir Luhansko srityse, kurias kontroliuoja Rusijos remiami separatistai, ministerija pavadino „neteisėtu kišimusi į Ukrainos vidaus reikalus, grubiu Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo pažeidimu“.

„Lietuva kviečia tarptautinę bendruomenę griežtai pasmerkti šiuos nepateisinamus Rusijos veiksmus, ragina nepripažinti neteisėtai išduotų Rusijos Federacijos dokumentų ir nuosekliai stiprinti sankcijas Rusijai už tęstinį Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo pažeidimą“, – rašoma URM pareiškime.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pasirašė įsaką, leisiantį Rytų Ukrainos gyventojams paprasčiau gauti Rusijos pilietybę. Tokią teisę turės tam tikrų Ukrainos Donecko ir Luhansko sričių rajonų nuolatiniai gyventojai. Anot Lietuvos URM, tokio sprendimo priėmimas Ukrainoje tik ką pasibaigus prezidento rinkimams vertintinas kaip sąmoningas spaudimo didinimas Ukrainai ir jos išrinktam prezidentui Volodymyrui Zelenskiui.

Tuo pačiu metu Lenkija, Slovakija ir Vengrija jau kelerius metus iš eilės dosniai dalija savo pasus iš šių šalių kilusiems Ukrainos gyventojams. Tačiau Lietuvos URM kažkodėl nekviečia tarptautinės bendruomenės „griežtai pasmerkti šiuos nepateisinamus veiksmus“, neragina „nepripažinti neteisėtai išduotų dokumentų ir nuosekliai stiprinti sankcijas už tęstinį Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo pažeidimą“. Kodėl?

Vengrų kilmės Ukrainos piliečiams pasai aktyviai išduodami Vengrijos konsulate esančiame Ukrainos Berehovo mieste. Pataraisiais metais daugiau kaip 100 tūkst. Ukrainos piliečių pastaraisiais metais gavo Vengrijos pasus. Dėl to iš Ukrainos net buvo išsiųstas Vengrijos konsulas. Gal buvęs TSRS Komjaunimo Kauno skyriaus pirmininkas L.Linkevičius tąkart taip pat audringai reagavo į Ukrainos priešų, t.y. vengrų veiksmus?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s