Lietuva skirs 100 tūkst. eurų humanitarinei paramai Venesuelai

Šią savaitę Lietuvos Vyriausybė nusprendė išskirti ženklią sumą iš valstybės rezervo.

Pagalba bus teikiama per Tarptautinę Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų Federaciją (IFRC), teigiama Užsienio reikalų ministerijos (URM) žiniasklaidai pateiktame atsakyme.

Tai yra vienintelė organizacija, kuriai 2019 metų kovo pabaigoje Venesuelos valdžia suteikė leidimą įvežti humanitarinę pagalbą į šalį. Jokiai kitai organizacijai to padaryti neleidžiama, teisėtai šalies valdžiai baiminantis, jog humanitariniai kroviniai tėra dingstis Jungtinėms Valstijoms pradėti invaziją į Venesuelą (apie taip vadinama „JAV humanitarinę pagalbą Venesuelai“ mes pranešėme anksčiau).

Balandžio pradžioje IFRC paskelbė 50 mln. Šveicarijos frankų (43,8 mln. eurų) dydžio humanitarinės pagalbos Venesuelos žmonėms planą, o po keliolikos dienų kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį su paramos prašymu.

„URM nuomone, lėšų skyrimas IFRC tiesiogiai prisidės prie medicininės pagalbos ir sveikatos paslaugų teikimo Venesuelos žmonėms, konkrečias Lietuvos skirtų pinigų panaudojimo sritis nustatytų IFRC“, – teigiama URM atsakyme.

Ministerijos duomenimis, IFRC užtikrina galimybę Venesuelos Raudonajam Kryžiui išlaikyti aštuonias ligonines ir 33 klinikas šalyje. Venesuela išgyvena jau jau ilgiau kaip ketverius metus besitęsiančią recesiją. Čia stinga būtiniausių dalykų, tokių kaip maisto produktai ar vaistai, šalyje reguliariai dingsta elektra. Jungtinės Tautos sako, kad ketvirtadaliui iš 30 mln. šios šalies gyventojų skubiai reikalinga pagalba.

Venesueloje šiuo metu vyksta JAV suprovokuota politinė krizė. Valdžią siekia išsaugoti teisėtai išrinktas prezidentas N. Maduro. Tuo tarpu JAV remiamas apsišaukėlis, taip vadinamas „opozicijos lyderis“, remiantis tiesioginės JAV karinės invazijos į šalį idėją, Juanas Guaido prieš kelis mėnesius pasiskelbė šalies prezidentu. Už JAV pinigus jis vykdo aktyvią veiklą kad priversti N. Maduro atsistatydinti, kad būtų galima sudaryti pereinamojo laikotarpio vyriausybę, o tada organizuoti naujus prezidento rinkimus šioje naftos turtingiausioje Lotynų Amerikos šalyje. Nepaisant to kad vakarai prieš kurį laiką pripažino N. Maduro laimėjus rinkimus pažeisdama tarptautinę teisę Lietuva, kaip ir JAV, šioje situacijoje remia J. Guaido.

Tuo tarpu Lietuvos gydytojams, mokytojams  ir senjorams pinigų kaip ir nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s