Nicolas Maduro laimėjo mūšį bet karas tęsiasi

Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro antradienį pareiškė „įveikęs“ grupės karių, palaikančių opozicijos lyderį Juaną Guaido, perversmą ir pavadino jų pastangas „pučistiniais susirėmimais“.

Sakydamas kalbą N. Maduro pasveikino savo ginkluotąsias pajėgas, „nugalėjusias šią nedidelę grupę, kuri siekė skleisti smurtą per pučistinius susirėmimus“. Jis taip pat perspėjo, kad atsakingieji už sukilimą prieš jo valdžią bus patraukti „baudžiamojon atsakomybėn“.

„Jie neliks nenubausti“, – sakė N. Maduro, kurio kreipimasis buvo transliuojamas per radiją ir televiziją.

„Kalbėjausi su generaliniu prokuroru. Pasirinkau tris prokurorus,.. kurie apklaus visus dalyvavusius žmones… Jie pradės baudžiamąjį persekiojimą už sunkius nusikaltimus, padarytus prieš konstituciją, įstatymo viršenybę ir teisę į taiką“, – kalbėjo prezidentas.

JAV marionetė J. Guaido savo ruožtu paragino karius ir venesueliečius trečiadienį vėl išeiti į gatves ir protestuoti prieš N. Maduro valdymą.

„Raginu ginkluotąsias pajėgas tęsti savo dalyvavimą operacijoje „Laisvė“. Rytoj, gegužės 1-ąją, tęsime (protestą) visoje Venesueloje, būsime gatvėse“, – pareiškė opozicijos lyderis vaizdo kreipimesi, kuris antradienio vakarą buvo paskelbtas socialiniuose tinkluose.

Tuo metu medikai praneša, kad per išvakarėse Karakase vykusius susirėmimus tarp demonstrantų ir saugumo pajėgų buvo sužeisti mažiausiai 69 žmonės, du iš jų turi šautinių žaizdų.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad per šaudymą buvo sužaloti trys žmonės.

Vyriausybė savo ruožtu nurodė, jog po J. Guaido raginimo, kad kariškiai jam padėtų nuversti iš posto N. Maduro, kilus susirėmimams buvo pašautas vienas karys.

Europos Sąjunga antradienį paragino laikytis „kuo didesnio santūrumo“ Venesuelos krizėje taip vadinamam „opozicijos lyderiui“ Juanui Guaido paraginus karius sukilti prieš prezidentą Nicolas Maduro.

„ES atidžiai seka naujausius įvykius Venesueloje. Kartojame, kad gali būti tik politinis, taikus ir demokratinis kelias, vedantis iš kelių krizių, su kuriomis susiduria šalis“, – pareiškime sakė Bendrijos diplomatijos vadovė Federica Mogherini.

„Europos Sąjunga atmeta visas smurto formas ir ragina laikytis kuo didesnio santūrumo, kad būtų išvengta gyvybių praradimo ir įtampos eskalavimo“, – pridūrė ji.

Tačiau JAV karinės invazijos idėjos nepasmerkė. Už ją anksčiau atvirai pasisakydavo pats amerikiečių statytinis J. Guaido.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s