Rolando Pakso kelionės: šįkart – į Minską

Europos Parlamento narys iš Lietuvos Rolandas Paksas Minske susitiko su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka, pranešė šios šalies valstybinė naujienų agentūra „Belta“.

Per šį susitikimą A. Lukašenka paragino Lietuvą palaikyti dialogą su Baltarusija.

„Kadangi mes kaimynai, o jų nepasirinksi, jie yra nuo Dievo, mums reikės gyventi kaip kaimynams, norime to ar ne. Kad gyventume taikiai ir draugiškai (kitokio kelio Baltarusijoje nematome, jūs tai gerai žinote ir suprantate), reikia bendrauti ir kalbėtis įvairiomis temomis, pradedant regioninio saugumo problemomis“, – susitikimo pradžioje sakė Baltarusijos prezidentas.

Jis pareiškė, kad Astrave statomos atominės elektrinės tema tapo „labai politizuota“. Lietuva yra pagrindinė statomos jėgainės kritikė ir pernai pripažino Astravo elektrinę nesaugia, keliančia grėsmę nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai.

Minskas tokią kritiką atmeta.

Lietuva žada blokuoti elektrinės gaminamos elektros importą ir taip apsunkinti projektą. Tačiau kitos Europos šalys nesutiko su Vilniaus pasiūlymu imtis platesnio boikoto, todėl veikiausiai Lietuva pirks šią elektrą iš Latvijos ar Lenkijos kaip latvišką ar lenkišką, nes elektra – visur yra elektra ir metodų nustatyti kur ji buvo pagaminta nėra.

R. Paksas pernai gruodį Maskvoje buvo susitikęs su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s