R. Paksas: susitikimų su V. Putinu ir A. Lukašenka derinti Lietuvoje neprivalau

Europos parlamento narys Rolandas Paksas sako su Lietuvos valdžios atstovais nederinęs savo susitikimų su Rusijos ir Baltarusijos vadovais, nes to daryti neprivalo.

„Aš neprivalau, kaip Europos Parlamento narys, su niekuo derinti, išskyrus savo parlamentines tarnybas, kurios yra informuotos ir duoda sutikimą išvykti arba neišvykti“, – penktadienį per spaudos konferenciją Vilniuje teigė R. Paksas.

„Manau, kad parlamentaras turi būti toks, kad būtų tose vietose, kuriose yra reikalingas. Derinti ar ne – ne mano funkcija. Žinau, kad Užsienio reikalų ministerijos pozicija yra kategoriškai priešinga. Tai tiesiai atsakant į klausimą – nederinau“, – pridūrė jis.

R. Paksas ketvirtadienį Minske susitiko su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka, taip pat energetikos ministru Viktoru Karankevičiumi ir sako aptaręs Astravo elektrinės saugumo, galimo Kaliningrado srities ir Lietuvos regiono demilitarizavimo klausimus.

Pernai gruodį jis Maskvoje buvo susitikęs su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

R. Paksas teigė, kad būtent po vizito Maskvoje jis išsiuntė laiškus Baltijos regiono valstybėms, tarp jų – Baltarusijai, Suomijai, Vokietijai bei sulaukė Baltarusijos ambasadoriaus prie ES Briuselyje atsakymo, kuris vėliau ir padėjo suorganizuoti susitikimus.

Politikas teigia pristatęs Minske idėją kviestis tarptautinius atominės energetikos saugumo ekspertus iš Japonijos, burti bendrą ekspertų grupę ir gavo A. Lukašenkos pritarimą.

R. Paksas nemano, kad pateikdamas pasiūlymus, nesuderinamus su oficialiąja pozicija, galėjo pakenkti Lietuvai.

„Manau, kad reikėtų keisti Užsienio reikalų ministerijos vadovus“, – pareiškė jis.

„Aš atstovauju savo šeimai, savo vaikams, savo anūkams, savo tautai ir aš tikrai nepritariu tai karinių vanagų politikai, kurią įgyvendina dabartinis politinis istablišmentas. Ar jis bus informuotas mano važiavimų, ar ne, aš nuoširdžiai darysiu tą patį“, – rėžė R. Paksas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s