Apsišaukėlis J. Guaido apgailestauja kad nepavyko suorganizuoti karinio perversmo ir nori JAV karinės invazijos

Pats save vadinantis Venesuelos opozicijos lyderiu Juanas Guaido pripažino padaręs klaidų bandant suorganizuoti karinį perversmą šalyje ir taip nuversti prezidentą Nicolą Maduro. Jis taip pat pasisakė už Jungtinių Valstijų karinę intervenciją į šia nafta turtingą šalį. Jis tikisi kad JAV kariai atneš Venesuelos tautai laisvę tačiau Afganistano, Irako, Libijos, Sirijos bei kitų šalių pavyzdžiai rodo kad JAV gali atnešti tik kruvinas žudynes bei visišką suirutę.

Anot JAV statytinio, jei gautų tokį pasiūlymą iš Vašingtono, teiktų jį svarstyti Nacionalinei Asamblėjai.

Šią savaitę planas nuversti N. Maduro, kviečiant kariuomenę atsukti nugarą prezidentui ir pereiti į opozicijos gretas, žlugo, o interviu „The Washington Post“ J. Guaido pripažino pervertinęs kariuomenės palankumą opozicijai.

J. Guaido atskleidė tikėjęsis, kad N. Maduro atsistatydins, jeigu jį paliks dalis kariuomenės, tačiau toks apsišaukėlio planas neišdegė ir raginimas karininkams neberemti N. Maduro nesulaukė didelio palaikymo dabartinį prezidentą remiančioje kariuomenėje, kuri numalšino gatvių protestus.

„Galbūt mums reikia daugiau karių, galbūt reikia daugiau režimo pareigūnų, norinčių paremti Konstituciją. Manau, kad kintamieji dabar yra akivaizdūs“, – leidiniui sakė J. Guaido.

Nacionalinės Asamblėjos pirmininkas ir laikinuoju Venesuelos vadovu pasiskelbęs J. Guaido pabrėžė, kad JAV karinė intervencija nuversti N. Madurą įmanoma tik tuo atveju, jei ją paremtų Nacionalinė Asamblėja – šalies parlamentas.

Paklaustas, ką atsakytų JAV prezidento Donaldo Trumpo patarėjui nacionalinio saugumo klausimais Johnui Boltonui, jei šis pasiūlytų JAV karinę intervenciją, J. Guaido teigė: „Mielas drauge, ambasadoriau Johnai Boltonai, ačiū už visą pagalbą, kurią jūs teikiate šiam teisėtam tikslui. Ačiū už galimybę, mes ją svarstysime, tikriausiai svarstysime parlamente. Jei tai bus būtina, galbūt ją patvirtinsime“.

Tačiau opozicijos lyderis greitai patikino, kad vertina tai, jog Vašingtonas svarsto karinio įsikišimo galimybę.

„Tai yra puiki žinia Venesuelai, nes mes svarstome visas galimybes. Gera žinoti, kad svarbūs sąjungininkai, kaip Jungtinės Valstijos, taip pat svarsto šią galimybę. Tai suteikia mums galimybę bendradarbiauti, jei to prireiks, ir mes žinome, kad sulauksime paramos. Manau, kad šiandien daug Venesuelos karių nori padėti humanitarinei pagalbai patekti į šalį. Jie būtų laimingi sulaukę paramos užbaigiant šią uzurpaciją. Jei į tai įeina ir bendradarbiavimas su tokiomis garbingomis šalimis, kaip Jungtinės Valstijos, manau, tai būtų viena iš galimybių“, – kalbėjo J. Guaido.

Jis pripažino, kad šią savaitę planuotas perversmas nepavyko, tačiau, tikino kad iš klaidų bus pasimokyta.

„Tai, kad mes darėme tai, ką darėme, ir perversmas nepavyko pirmą kartą, nereiškia, jog tai nepavyks (ir ateityje). Mes susiduriame su absoliučios diktatūros siena. Mes supratome savo klaidas – ko mes nepadarėme ir ko mes padarėme per daug“, – sakė J. Guaido.

Tuo metu tarptautinėje bendruomenėje kyla vis daugiau raginimų J. Guaido ir N. Maduro sėsti prie derybų stalo ir susitarti dėl paliaubų, bet opozicijos lyderis atmetė galimybę derėtis su N. Maduro, jei šis nesitrauks iš valdžios.

„Sėsti su N. Maduro prie derybų stalo nėra išeitis. Tai vyko ir 2014-aisiais, ir 2016-aisiais, ir 2017-aisiais. Uzurpacijos pabaiga yra pirminė bet kokio dialogo sąlyga“, – pareiškė J. Guaido.

Vis dėlto šios savaitės įvykiai parodė ne tik opozicijos, bet ir N. Maduro režimo silpnybes, tikino J. Guaido, bandydamas savo pralaimėjimą paversti pergale. Pasak jo, vienas N. Maduro režimo žvalgybos vadų perbėgo į opozicijos gretas ir, nepaisant protestų, N. Maduro nenurodė sulaikyti J. Guaido. Paklaustas, kodėl prezidentas nesulaiko perversmą organizuojančio opozicijos lyderio, J. Guaido atsakė tiesiai šviesiai: „Nes Maduro bijo“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s