Kinijos įspėjimas: Lietuvai tai kainuos labai brangiai

Kinijos ambasada griežtai pasmerkė Tibeto vyriausybės ministro pirmininko Lobsango Sangay vizitą Lietuvoje. Vieno iš Tibeto separatistų lyderių priėmimą Seime organizavo konservatoriai, vadovaujami savo „dvasinio lyderio“ Vytauto Landsbergio. Kaip toliau vystysis Lietuvos ir Kinijos santykiai? Nesudėtinga atspėti.

„Andriaus Navicko, Vyčio Vidūno ir Vytauto Landsbergio komentarai yra kupini nusistatymo ir priešiškumo Kinijos vyriausybei ir Kinijos žmonėms, įskaitant tibetiečius. Jų žodžiai apie Kiniją yra visiškai nepriimtini. Kinijos ambasada griežtai smerkia spaudos konferenciją <…> ir reiškia griežtą prieštaravimą dėl Dalai Lamos separatistinio bloko vadovo Lobsango Sangay apsilankymo Seime ir Lietuvoje“, — rašo Kinijos ambasada.

Kinijos kantrybė išseko

„Kaip pripažįsta tarptautinė bendruomenė, Tibetas visuomet buvo neatskiriama Kinijos dalis. Tibeto istorija niekuo nepanaši į Lietuvos. Tibeto klausimas yra susijęs su Kinijos suverenitetu, teritoriniu vientisumu ir pagrindiniais Kinijos interesais“, — teigiama atstovybės pranešime.

Net pagal griežtus Kinijos diplomatų standartus — to jau per daug. Taigi, per metus — keturi spjūviai į oficialaus Pekino veidą iš mažos, pagal tarptautinius standartus, valstybės.

Kiti Kinijos vadovybės veiksmai yra lengvai nuspėjami. Gal Lietuva turės ir kinų investicijas, ir “Naująjį šilko kelią“, ir atvirą lietuviškiems produktams Kinijos rinką. Bet tik tuomet, kai išsigydys nuo “Taivano-Tibeto separatizmo“ priklausomybės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s