(Ne)matoma rinkos ranka: „Revoluto“ laukia jau trečias patikrinimas – ir vėl apie tą patį

Seimas įpareigojo strateginių įmonių sandorius tiriančią vyriausybinę komisiją trečią kartą aiškintis Jungtinės Karalystės finansų startuolio „Revolut“ patikimumą. Jau trečią kartąS

Už tai antradienį balsavo 50 Seimo narių, prieš – 29 , o susilaikė 13. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas pranešė, kad Liuksemburgo parlamentas taip pat kreipėsi į savo vyriausybę dėl „Revolut“.

Tuo metu Biudžeto ir finansų komiteto narys konservatorius Mykolas Majauskas pareiškė, kad investuotojai į „Revolut“ investavo ir į socialinį tinklą „Facebook“: „Tai gal dabar S. Jakeliūnas ims persekioti ir „Facebooką“?“

Liberalas Simonas Gentvilas apgailestavo, kad Lietuva, būdama antra pasaulyje po Londono pagal patrauklumą fintech įmonėms, diskredituoja šalies finansų įstaigų priežiūrą.

„Labai tikiuosi, kad S. Jakeliūnas turi kažką, kas tikrai nebuvo pamatyta, nebuvo įžvelgta tiek ECB, tiek LB ir kitų institucijų, kurios tikrino vieną ar kitą įmonę ir neturėjo išduodamos licenciją tos informacijos, nes kitu atveju, jeigu jis neturi tos informacijos, jis daro milžinišką meškos paslaugą Lietuvos įvaizdžiui, nes „Revolut“ ir „Google“ atėjimas išreklamavo ją kaip vieną geriausią vietovių įkurti fintech verslus ir (…) vietoj to, kad didžiuotumės tuo, tai viešai skalbiamės“, – kalbėjo S. Gentvilas.

S. Jakeliūnas nori, kad komisija dar kartą įvertintų, ar „Revolut“ veikla atitinka Lietuvos nacionalinio saugumo interesus, nes, anot jo, atsirado naujų aplinkybių.

Jam ir kai kuriems kitiems parlamentarams kelia abejonių „Revolut“ veiklos modelis, pinigų plovimo kontrolė ir galimos sąsajos su Rusija.

Anksčiau Komisija jau du kartus yra pareiškusi, kad „Revolut“ grėsmių nekelia. Dar kartą aiškintis „Revolut“ patikimumą komisijos yra pasiprašiusi ir pati bendrovė.

Opozicija balandį reikalavo nepriklausomo ekspertų vertinimo, ar būtinas dar vienas tyrimas, bet tam nebuvo pritarta.

Specializuoto banko licenciją „Revolut Bank“ pernai gruodį išdavė Europos centrinis bankas, pritarus Lietuvos bankui.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s