Pergalės dienos minėjimai parodė kad Lietuva pralaimi informacinį karą

Vilniuje, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose vakar susibūrė labai daug žmonių kurie per viešuosius renginius šventė Pergalės Dieną. Dauguma iš jų buvo pasipuošę Georgijaus juostelėmis.

Tokios eisenos kaip „Nemirtingasis pulkas“ pastaraisiais metais Lietuvoje tik gausėja. Anot ekspertų tai rodo kad Lietuva pralaimi Rusijai informaciniame kare.

Ketvirtadienį 11 val. Vilniuje prie Antakalnio kapinių buvo galima pamatyti gausybę juodai oranžinėmis Georgijaus juostelėmis pasipuošusių žmonių ir prekystalių su raudonais gvazdikais po eurą. JAV, Didžioji Britanija, Prancūzija beri kitos Vakarų šalys Antrojo pasaulinio karo pabaigą mini gegužės 8-ąją, nes nacių Vokietija oficialiai prisipažino kapituliavusi gegužės 8-tą dieną apie 23 val. Berlino laiku kai JAV dar buvo gegužės 8-oji, o Maskvoje – jau gegužės 9-oji. Šiuo klausimu Lietuva nutarė sekti ne Rusijos, bet Didžiosios Britanijos pavyzdį, nors naciams kapituliuojant Vilniuje jau buvo gegužės 9-oji.

Rusija, Baltarusija, Ukraina pergalei ne tik kitą dieną skiria, bet ir Antrajam pasauliniam karui turi savo pavadinimą: „Didysis tėvynės karas“. Tačiau vakarų šalys nesutinka su tokia Rusijos pozicija ir aktyviai su ja konkuruoja. Baltijos šalių propagandinės mašinos stengiasi įtikinti savo žmones kad Tarybų Sąjunga nelaimėjo karo, o esą okupavo jas, o Hitlerį nugalėjo JAV (kurių teritorijoje karo veiksmai net nevyko) ir Prancūzija (kurios dauguma piliečių kariavo ne nacionalinio pasipriešinimo, bet nacių pusėje).

Paklausti ką galvoja apie taip vadinamą „sovietinę okupaciją“ žmonės dažniausiai atsako kad jie mano kad jokios okupacijos lyg ir nebuvo.

„Žinot, aš apolitiška. Aš negalvoju. Aš tiesiog noriu pagerbti savo tėvą, savo motiną, kurie į tą virtinę karo pakliuvo ne savo valia“, – kalbėjo moteris.

Minioje buvo ir kandidatas į prezidentus Valdemaras Tomaševskis – šį kartą be Georgijaus juostelės.

„Reikia ateiti ir 8 ir 9 d., kad pagerbti visus žuvusius. Tie jauni kariai kurie žuvo už mūsų išvadavimą“, – sakė V. Tomaševskis.

Kandidatas mano, kad jo populiarumui jau prasidėjusiuose Prezidento rinkimuose buvimas čia nepakenks.

Rusijos ambasadorius Aleksandras Udalcovas gina rusišką istorijos versiją.

„Dabar matome daug norinčių perrašyti karo istoriją. Aš noriu pasakyti atvirai, kaip žmogus, kaip rusas, ir kaip Rusijos ambasadorius – mes niekam neleisime atimti mūsų pergalės“, – kalbėjo A. Udalcov.

Eisena judėjo sovietų karių memorialo link. Prie jo sutiktas buvęs „Jedinstvo“ lyderis Valerijus Ivanovas, jau teistas pagal politinį straipsnį už viešąjį sovietinės okupacijos neigimą. Anot jo, okupacijos Lietuvoje nebuvo.

„Buvo sutartis, buvo leista užeiti Rusų kariuomenei ir užimti tam tikras vietas, kontingentas. Ir jie užėmė“, – kalbėjo jis.

„Ne visai sutinku, dėl okupacijos irgi. Vis tiek nebuvo draudžiama kalbėti, vis tiek buvo, aš nežinau, buvo statomos ir gamyklos“, – kalbėjo moteris su vaiku.

„Aš neskaitau, kad čia buvo okupacija, nieko blogo per tą laikotarpį sovietų aš nemačiau. Man buvo labai gerai. Mokslai nemokamai, gydymas nemokamas, butai už dyką…“, – kalbėjo kita moteris.

Lietuvos ekspertai mano kad tas kas vyksta rodo kad Lietuvos valstybė triuškinamai pralaimi informacinį karą prieš Rusiją.

„Jeigu tų žmonių nemažėja, o netgi daugėja, nors natūraliai tų žmonių, kurie kažkaip susiję su tuo karu, mažėja – tai reiškia, kad tai būtent yra informacinio karo dalis, kurią, deja, mes pralaimim“, – pabrežė politologas Marius Laurinavičius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s